MMTS Kwidzyn: Ważne zwycięstwo, kontuzja kapitana

MMTS Kwidzyn zrewanżował się Tauron Stali Mielec za porażkę w rywalizacji o brązowy medal w ubiegłym sezonie. W meczu, który i w tym sezonie może mieć duże znaczenie dla układu górnej połówki tabeli kwidzynianie wygrali 28:26 (13:16). Niestety gospodarze stracili Macieja Mroczkowskiego, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisko po kilkunastu minutach gry.

MMTS zaczął koncertowo, w 4 min. kwidzynianie prowadzili 4:0, a 7 min. później już 7:2. Bramkę Tauron Stali bombardowali głównie Robert Orzechowski i Michał Adamuszek, a siódmego gola zdobył Maciej Mroczkowski. Na twarzy kapitana MMTS zamiast uśmiechu pojawił się jednak grymas bólu i z powodu kontuzji łydki "Mroko" musiał opuścić boisko. To był kluczowy moment pierwszej połowy, bo pozbawieni swego dyrygenta gospodarze kompletnie stanęli. Dlatego w ciągu 5 min. mielczanie zniwelowali straty do jednej bramki (7:6). Wprawdzie potem kwidzynian stać jeszcze było na kilka dobrych akcji i w 25 min. prowadzili 13:11, ale wtedy w krótkim odstępie czasu na ławkę kar powędrowali Adrian Nogowski i Przemysław Rosiak, a goście bezlitośnie wykorzystali grę w przewadze. MMTS w tej części gry już się nie podniósł. Nie zdobył żadnego gola i na przerwę schodził przegrywając 13:16.

W ciągu kilkunastu minut trener Krzysztof Kotwicki znalazł jednak receptę na gości. Wprawdzie w drugiej połowie kwidzynianie nie brylowali już w ofensywie tak jak na początku spotkania, ale za to udało im się zneutralizować poczynania ofensywne rywali. Okazało się, że wystarczy wyłączyć z gry rozgrywającego Stali Rafała Glińskiego, a do tego trzeba jeszcze mieć bramkarza klasy Sebastiana Suchowicza. W 41 min. był już remis 18:18, ale potem przez 10 min. żadna ze stron nie potrafiła zyskać przewagi. Jednak w końcówce MMTS przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Od stanu 22:22 w ciągu 4 min. kwidzynianie zdobyli cztery gole z rzędu i 54 min. losy meczu były rozstrzygnięte.

MMTS Kwidzyn - Tauron Stal Mielec 28:26 (13:16)

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Orzechowski 8, Adamuszek 4, Daszek 4, Klinger 4, Nogowski 4, Pacześny 2, Mroczkowski 1, Seroka 1, Łangowski, Rombel, Rosiak, Sadowski.
Tauron Stal: Kryński, Lipka - Kostrzewa 8, Gliński 7, Krzysztofik 4, Krieger 3, Wilk 2, Chodara 1, Szpera 1, Gudz, Kornecki.
Sędziowali: Bartosz Leszczyński - Marcin Piechota