MMTS Kwidzyn w półfinale Pucharu Polski. Pełna rehabilitacja

W środę szczypiorniści MMTS pokazali moc
W środę szczypiorniści MMTS pokazali moc AS
Choć trener Patryk Rombel przed pucharowym meczem z Wybrzeżem Gdańsk przestrzegał, że jego podopieczni po serii ciężkich treningów znów mogą zagrać na miękkich nogach to jednak środowe spotkanie wyglądało tak jakby to rywale biegali tydzień po górach. MMTS Kwidzyn po znakomitej grze wygrał 33:23 (16:8) i po raz pierwszy od pięciu lat zameldował się w półfinale Pucharu Polski.

Kwidzynianie od początku tego spotkania postawili mur w defensywie co już w pierwszych minutach zaowocowało kilkoma przechwytami i łatwymi golami z kontry. W 4 min. po akcji Adriana Nogowskiego było już 4:1. I choć potem gdańszczanie szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu, to z kolei kwidzynianie równie szybko znów zbudowali przewagę, a właściwie budowali ją do końca pierwszej połowy. Na przerwę schodzili z wynikiem 16:8.

Do tego drugą połowę MMTS zaczął jeszcze lepiej. Wprawdzie jako pierwsi do bramki trafili goście, ale kwidzynianie odpowiedzieli siedmioma golami z rzędu. W 38 min. było już 23:9 dla MMTS i losy meczu były rozstrzygnięte. zawodnikom obu zespołów pozostało jeszcze dograć to spotkanie do końca, ale na parkiecie nie działo się już wiele ciekawego. W ekipie gospodarzy wyróżniającą się postacią był Paweł Kiepulski, który ewidentnie jest głodny gry po kilkutygodniowych problemach mięśniowych, ale na brawa zasłużył cały zespół. Tym spotkaniem kwidzynianie wynagrodzili swoim kibicom sobotnią klęskę z Orlenem Wisłą Płock.

W półfinale Pucharu Polski oprócz MMTS zagrają Orlen Wisła Płock, Vive Tauron Kielce i Gwardia Opole. Półfinałowe pary zostaną wyłonione w drodze losowanie. Do finału awansują zwycięzcy dwumeczów. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane 14 kwietnia, a rewanże 10 maja.

MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 33:23 (16:8)
MMTS: Kiepulski, Szczecina 1 - Nogowski 6, Janikowski 4, Klinger 3, Krieger 3, Ossowski 3 (2/2), Peret 3, Potoczny 3 (1/1), Seroka 3 (1/1), Genda 2, Guziewicz 1, Szpera 1, Szczepański. Kary: 6 min. (Janikowski - 4 min., Szpera - 2 min.)
Wybrzeże: Pieńczewski, Chmieliński, Suchowicz - Rogulski 8, Niewrzawa 4, Wróbel 4, Prymlewicz 3 (2/2), Abram 2, Podobas 2, Kondratiuk, Kornecki, Oliveira, Skwierawski, Sulej, Kary: 12 min. (Abram - 6 min., Kondratiuk, Rogulski, Wróbel - po 2 min.)