MMTS Kwidzyn przegrywa ligowe starcie z Sandrą SPA Pogonią Szczecin. Gospodarze bez bramki w ostatnich 4 minutach meczu

Porażka z Pogonią Szczecin sprawiła, że kwidzynianie spadli na XI miejsce w ligowej tabeli Fot. Mirosław Wiśniewski
MMTS Kwidzyn miał szansę na podwójny sukces. Czerwono-czarni mogli zrewanżować się za porażkę odniesiona w Szczecinie i przeskoczyć Pogoń w ligowej tabeli. Niestety nic z tych planów nie wyszło, a z kompletu punktów po meczu cieszyli się gracze Sandry SPA Pogoni Szczecin. Szczególnie zadowolony był Paweł Krupa, który rzucił kwidzynianom aż 9 bramek.

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że kwidzynian czeka trudne zadanie w tym spotkaniu. Gra rozpoczęła się bowiem od trzech bramek gości, a podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki nie mogli przebić się przez szczelną obronę Pogoni. Pierwsza bramka dla MMTS padła dopiero w 7 minucie za sprawą Damiana Przytuły. Kwidzynianie jednak poprawili swoją grę, a 3 minuty później, po trafieniu Jakuba Szyszko, zbliżyli się do rywali na jedną bramkę – 4:5.

Doświadczeni gracze Pogoni grali jednak swoje i po bramkach Pawła Krupy i Łukasza Gieraka ponownie odskoczyli kwidzynianom na bezpieczną przewagę. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki oczywiście próbowali odrabiać straty, ale chwilę później gościom udawało się ponownie zbudować bezpieczną przewagę nad Kwidzynem. Sytuacja zmieniła się w 19 minucie, przy kolejnym prowadzeniu Pogoni – 7:10. Czerwono-czarni odpowiedzieli wówczas trafieniami Jędrzeja Zieniewicza i Nikodema Kutyły (rzut karny) po raz kolejny zbliżając się do rywali na jedno trafienie. Zacięta i wyrównana gra sprawiła, że różnica ta utrzymała się niemal do końca pierwszej połowy. Tuż przed przerwą gola dającego remis zdobył jednak Jakub Szyszko, dodając gospodarzom animuszu przed drugą połową spotkania.

Po zmianie stron początkowo lepiej prezentowali się jednak goście, którzy rozpoczęli grę od dwóch trafień Pawła Krupy. Kwidzynianie szybko jednak naprawili swoje błędy, zdobywając 5 kolejnych bramek i wychodząc na prowadzenie 19:16. Wypracowana przewaga MMTS utrzymała się jednak tylko przez 2 minuty. Chwilę później goście zaczęli odrabiać straty, doprowadzając w 47 minucie meczu do remisu 21:21. Końcowe minuty meczu to prawdziwa walka cios za cios. Niestety kwidzynianie trwali w tej rywalizacji jedynie do 56 minuty i wyniku 25:25. Później gole zdobywali już tylko goście, a zwycięstwo Pogoni przypieczętował najskuteczniejszy tego dnia Paweł Krupa.

MMTS Kwidzyn - Sandra SPA Pogoń Szczecin 25:28 (14:14)

MMTS: Matlęga, Dudek - Grzenkowicz 2, Orzechowski 1, Krieger, Peret, Zieniewicz 1, Kutyła 3, Guziewicz 2, Ossowski 3, Potoczny 2, Nastaj 2, Syszko 4, Landzwojczak 3, Jankowski, Przytuła 2.
Pogoń: Terekhov, Gawryś - Wąsowski, Gierak 5, Krupa 9, Bosy 1, Biernacki 3, Krysiak 2, Matuszak 2, Rybski 3, Fedeńczak 3.

Wyniki 19 Serii PGNiG Superligi:

Chrobry Głogów - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:29 (18:16), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Azoty Puławy 28:40 (14:20), Energa MKS Kalisz - Stal Mielec 28:24 (12:13), Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock 22:32 (10:17), Gwardia Koszalin - Łomża Vive Kielce 29:37 (15:19), MMTS Kwidzyn - Sandra SPA Pogoń Szczecin 25:28 (14:14), Grupa Azoty Tarnów - Górnik Zabrze 20:27 (12:12).