MMTS Kwidzyn przegrał z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski na zakończenie I rundy sezonu 2021/22 w PGNiG Superlidze

Po zaciętym spotkaniu kwidzynianie przegrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 27:28
Po zaciętym spotkaniu kwidzynianie przegrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 27:28 Fot. Piotr Rek/materiały prasowe MMTS Kwidzyn
Miał być udany finisz I rundy i zwycięstwo MMTS Kwidzyn nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Niestety planów nie udało się zrealizować i z kompletu punktów cieszyli się goście. Wygrała ekipa, która popełnia mniej błędów.

Początek meczu był obiecujący, po tym jak Krzysztof Szczecina dwukrotnie obronił rzuty graczy z Piotrkowa Trybunalskiego. Niestety były to jedynie miłe złego początki, bowiem kwidzynianie kompletnie nie mogli poradzić sobie w ataku na bramkę rywali. Takich problemów nie mieli natomiast gracze Piotrkowianina, którzy po 5 minutach meczu prowadzili 3:0.

Kwidzynianie na pierwszą bramkę musieli czekać do 6 minuty. Po trafieniach Jędrzeja Zieniewicza i Ryszarda Landzwojczaka gospodarze zbliżyli się jednak do rywali na zaledwie jedno trafienie - 2:3. Na więcej nie pozwolili gracze z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy ponownie zaczęli budować przewagę. Dzięki udanym interwencjom Krzysztofa Szczeciny kwidzynianom udawało się jednak odrabiać straty powracając do jednobramkowej różnicy.
Schemat ten utrzymywał się do 19 minuty i wyniku 8:9 dla gości. Chwilę później bramki Patryka Mastalerza i Jana Stolarskiego powiększyły natomiast przewagę Piotrkowianina do 3 bramek. W 28 minucie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 10:13 dla Piotrkowianina, jednak końcówkę lepiej rozegrali jednak gospodarze. Dobrze bronił Krzysztof Szczecina, a gole Patryka Grzenkowicza i Michała Pereta pozwoli ly Kwidzynowi na zakończenie pierwszej połowy z jednobramkową stratą - 12:13.

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn ograli Grupę Azoty Unię Tarnów po serii rzutów karnych

MMTS Kwidzyn pokonał Grupę Azoty Unię Tarnów! W niecałe 2 mi...

Po wznowieniu gry do remisu doprowadził Patryk Grzenkowicz. Dwie minuty później skrzydłowy MMTS przejął piłkę rozgrywaną przez rywali, a gola z kontrataku, dającego gospodarzom prowadzenie zdobył Wiktor Jankowski - 15:14. W 38 minucie podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego powiększyli natomiast swoją przewagę do dwóch trafień - 18:16. Na boisku zrobiło się również nerwowo, a sędziowie zaczęli wydawać kontrowersyjne decyzje. Najpierw dopatrzono się przewinienia w defensywie u Ryszarda Landzwojczaka, który zaskoczony powędrował na 2 minuty kary. Następnie faul w ataku odgwizdano Arkadiuszowi Ossowskiemu, który blokowany sforsował obronę rywali. Podwójne osłabienie MMTS szybko wykorzystali rywale, którzy w 41 minucie gry, po bramkach Jana Stolarskiego i Piotra Swata, doprowadzili do remisu 18:18. Chwilę później sprawy w swoje ręce wziął Robert Orzechowski, a kolejna akcja kwidzynian zakończyła się faulem na Arkadiuszu Ossowskim. Rzut karny wykorzystał bezbłędny Nikodem Kutyła i gospodarze ponownie znaleźli się na prowadzeniu - 20:18.

Niestety już 5 minut później goście ponownie doprowadzili do wyrównania - 21:21, po czym gra się wyrównała, a wynik oscylował wokół remisu. Sytuacja ta utrzymała się do 55 minuty i wyniku 25:25. Wówczas świetna obrona Bartosza Dudka oraz gole Nikodema Kutyły (karny) i Michała Pereta pozwoliły kwidzynianom ponownie odskoczyć na dwie bramki. Wydawało się, że MMTS pewnie zmierza po zwycięstwo w tym spotkaniu. Niestety czerwono-czarni zaczęli popełniać błędy oddając rzuty z nieprzygotowanej pozycji czy też tracąc piłkę po przypadkowym uderzeniu w nogę. Błędy Kwidzyna skrupulatnie wykorzystywali natomiast goście, którzy po trafieniach Piotra Swata i Tomasza Wawrzyniaka doprowadzili do remisu po 27.
W 60 minucie gola dającego gościom prowadzenie zdobył Piotr Jędraszczak. Na doprowadzenie do remisu kwidzynianom zostało zaledwie 6 sekund. Po rozegraniu piłki akcję MMTS wykończył Jakub Szyszko, jednak skrzydłowy kwidzynian nie zdołał pokonać Kacpra Ligarzewskiego i to goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tym spotkaniu.

MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:28 (12:13)

MMTS: Szczecina, Dudek - Kornecki, Grzenkowicz 3, Orzechowski 3, Ekstowicz, Krieger, Peret 3, Zieniewicz 2, Kutyła 7, Ossowski 4, Nastaj, Szyszko 1, Landzwojczak 2, Jankowski 2.
Piotrkowianin: Chmurski, Ligarzewski, Kot - Wawrzyniak 3, Jędraszczyk 1, Doniecki 2, Stolarski 3, Babicz 3, Szopa 3, Swat 6, Surosz 1, Mosiołek 1, Mastalerz 2, Pacześny 3.

Wyniki 13 Serii PGNiG Superligi:

Górnik Zabrze - Azoty Puławy 23:21 (12:7), Energa MKS Kalisz - Gwardia Opole 23:26 (9:13), Chrobry Głogów - Sandra SPA Pogoń Szczecin 27:29 (15:16), MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:28 (12:13), Torus Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 24:24 (10:14) k. 4:5, Handball Stal Mielec - Grupa Azoty Unia Tarnów 28:26 (15:14), Łomża Vive Kielce - Orlen Wisła Płock 27:26 (14:11).