MMTS Kwidzyn przegrał z Azotami Puławy 26:32. Gospodarze zakończyli udział w PGNiG Pucharze Polski na 1/8 finału

Porażka z Azotami Puławy sprawiła, że kwidzynianie zakończyli swoje pucharowe starty już na 1/8 finału Fot. Piotr Rek/mmts-kwidzyn.pl
Piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn odpadli z dalszej rywalizacji w PGNiG Pucharze Polski. Czerwono-czarni przegrali we własnej hali z Azotami Puławy 26:32 i swój udział zakończyli na 1/8 finału tych rozgrywek.

Faworytem tego meczu bez wątpienia był zespół z Puław i goście potwierdzili to już w pierwszych minutach tego spotkania. Co prawda pierwszą bramkę zdobył Alan Guziewicz, ale puławianie szybko odpowiedzieli zdobyciem 4 kolejnych goli. W 9 minucie po trafieniach Piotra Jarosiewicza i Dawida Dawydzika kwidzynianie przegrywali natomiast już 2:6. Co prawda gospodarze starali się nawiązać walkę z podopiecznymi trenera Roberta Lisa, ale to gracze Azotów nadawali ton wydarzeniom na boisku.

W 16 minucie, po golach Łukasza Rogulskiego i Rafała Przybylskiego puławianie osiągnęli 5-bramkową przewagę - 6:11. MMTS walczył i po bramce Roberta Orzechowskiego czerwono-czarni zniwelowali rozmiar strat do 3 trafień - 9:12. Seria trafień Michała Jureckiego i Adrieja Akimienki szybko wyprowadziła jednak gości na 6-bramkową przewagę - 9:15. Co więcej różnica ta utrzymała się niemal do końca pierwszej połowy meczu. Po serii bramek Piotra Jarosiewicza w 28 minucie puławianie prowadzili bowiem 13:19. Jeszcze przed przerwą gole Ryszarda Landzwojczaka i Krzysztofa Szczeciny pozwoliły jednak zmniejszyć rozmiar strat do rywali od 4 bramek - 15:19.
Po zmianie stron puławianie nie pozostawili już gospodarzom żadnych złudzeń. Na początek goście zdobyli 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu Bartosza Nastaja. W efekcie po 37 minutach gry MMTS przegrywał już 16:24.

Sześć minut później kolejne trafienia gości pozwoliły natomiast Azotom na uzyskanie aż 10-bramkowej przewagi nad gospodarzami - 18:28. Dopiero wówczas czerwono-czarnym udało się choć na chwilę zatrzymać rywali. W efekcie przez 7 minut bramki rzucali wyłącznie gospodarze, głównie za sprawą skrzydłowych Artura Ekstowicza i Patryka Grzenkowicza. Dzięki serii trafień gospodarzy po 50 minutach gry MMTS tracił do rywali zaledwie 4 bramki - 24:28. Puławianie kontrolowali jednak przebieg wydarzeń na boisku i kolejnymi trafieniami przekreślili nadzieje gospodarzy na odrobienie strat. Ostatecznie MMTS przegrał na własnym terenie 26:32 i w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski zagra zespół z Puław.

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 26:32 (15:19)

MMTS: Szczecina 1, Dudek - Kornecki 1, Grzenkowicz 3, Orzechowski 2, Ekstowicz 2, Krieger, Peret, Zieniewicz 3, Kutyła 2, Majewski 1, Guziewicz 3, Nastaj 1, Szyszko 2, Landzwojczak 3, Jankowski 2.
Azoty: Zembrzycki, Borucki - Akimenko 3, Zivković, Łangowski 1, Podsiadło, Bachko, Przybylski 5, Jurecki 5, Rogulski 4, Burzak, Dawydzik 3, Kowalczyk 3, Fedeńczak 2, Jarosiewicz 5, Konieczny 1.