MMTS Kwidzyn przegrał ostatni sparing przed startem ligi

Archiwum
Na tydzień przed startem zawodowej PGNiG Superligi szczypiorniści MMTS Kwidzyn rozegrali ostatni sparing. W Płocku ulegli Orlenowi Wiśle 22:31 (13:11).

W pierwszej połowie oba zespoły grały falami. Zaczęło się od prowadzenia gospodarzy 4:2, ale potem kwidzynianie zdobyli 6 goli z rzędu i to oni objęli prowadzenie 8:4. Jak się okazało nie na długo, bo wtedy to płocczanie popisali się serią pięciu kolejnych goli. Końcówka znów jednak należała do MMTS, na przerwę podopieczni Patryka Rombla schodzili wygrywając 13:11.

Niestety w drugiej połowie kwidzynianie dotrzymywali kroku rywalom tylko przez 10 minut. W 40 min. było jeszcze 16:15 dla MMTS, ale od tego momentu dominowali już wiślacy. W 50 min. było już 22:25 na korzyść gospodarzy, a w ostatnich dziesięciu minutach kwidzynianie nie potrafili nawet zdobyć gola.

To była dopiero druga porażka w siódmym sparingu rozegranym tego lata. Przed tygodniem MMTS został pokonany przez Chrobrego Głogów. Oprócz tego kwidzynianie mają na koncie zwycięstwa z Meble Wójcik Elbląg, KPR Legionowo, Piotrkowianinem, Gwardią Opole i Pogonią Szczecin. Jednak teraz najważniejszy jest już mecz, który zostanie rozegrany za tydzień. W Mielcu, meczem ze Stalą, MMTS rozpocznie siedemnasty z rzędu sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 31:22 (11:13)
Wisła: Corrales, Morawski - Mihić 9, Ghionea 6, Duarte 4, Ivić 4, Racotea 3, Toledo 3, Brzeziński 1 Tarabochia 1, M. Gębala, T. Gębala, Kwiatkowski, Pušica, Zitnikow.
MMTS: Kiepulski, Szczecina - Nogowski 4, Genda 3, Nawrocki 3, Klinger 2, Krieger 2, Peret 2, Seroka 2, Janikowski 1, Potoczny 1, Szczepański 1, Szpera 1, Pilitowski, Ossowski, Rosiak,