MMTS Kwidzyn ponownie na tarczy. Wyjazdowe starcie z Górnikiem Zabrze zakończyło się wysoką porażką czerwono-czarnych

Zawodnicy Górnika nie pozwolili kwidzynianom na zbyt wiele, zwyciężając na własnym parkiecie 31:20 Fot. materiały prasowe Górnika Zabrze
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn przegrali wyjazdowe starcie z Górnikiem Zabrze 31:20. Kwidzynianie walczyli, ale długo nie byli w stanie przebić się przez aktywną defensywę gospodarzy. Warto również dodać, że twarda walka okraszona została aż 16 rzutami karnymi, w których czterokrotnie górą byli bramkarze.

Przed wyjazdowym starciem z Górnikiem Zabrze kwidzynianie stali raczej na przegranej pozycji. Drużyny dzieliło wszak aż 19 punktów i siedem miejsc w ligowej tabeli, a ostatnie spotkania w wykonaniu MMTS raczej nie napawały optymizmem. Dopóki jest jednak motywacja i chęć do gry w sporcie możliwe jest niemal wszystko. Nie powinno więc nikogo dziwić, że po wcześniejszej porażce z Sandrą SPA Pogonią Szczecin Ryszard Landzwojczak nie wahał się mówić, że zespół pojedzie do Zabrza po kolejne punkty.

Początek meczu należał jednak do szczypiornistów Górnika, którzy mocno pracowali w obronie, skutecznie uniemożliwiając rywalom dojście do dogodnych pozycji strzeleckich. W efekcie bardzo szybko osiągnęli też przewagę 3:1. Chwilę później gol Michała Potocznego zbliżył jednak kwidzynian na jedną bramkę różnicy. Wydawało się więc, że czerwono-czarni zdołają nawiązać wyrównaną walkę z zabrzańskim zespołem. Niestety MMTS nadal miał kłopoty w ataku co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. W efekcie po 13 minutach Górnik prowadził we własnej hali 9:4, a 7 minut później przewaga ta wynosiła już 13:6.
Warto dodać, że przez początkowe 20 minut bramki dla MMTS zdobywali tylko dwaj zawodnicy: Michał Potoczny i Jakub Szyszko. Chwilę później na listę strzelców wpisali się również Jędrzej Zieniewicz i Michał Peret, jednak był to tylko chwilowy przebłysk ze strony MMTS. W końcówce pierwszej połowy ponownie górowali bowiem zabrzanie, którzy zdobywając 5 bramek przy jednym trafieniu Arkadiusza Ossowskiego, schodzili na przerwę z dziewięciobramkowa przewagą.

Porażka z Pogonią Szczecin sprawiła, że kwidzynianie spadli na XI miejsce w ligowej tabeli

MMTS Kwidzyn przegrywa ligowe starcie z Sandrą SPA Pogonią S...

Po wznowieniu gry Górnik po raz kolejny zamurował swoją bramkę, rozpoczynając grę od zdobycia 4 kolejnych bramek i powiększenia prowadzenia do wyniku 22:9. Zanosiło się więc na to, że mecz zakończy się dramatycznie wysoką przegraną kwidzyńskiego zespołu. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki poprawili jednak swoją grę i zaczęli seryjnie punktować gospodarzy. Przez 14 kolejnych minut MMTS zdobył 10 bramek (w tym 4 gole Nikodema Kutyły i 3 trafienia Patryka Grzenkowicza), pozwalając rywalom na zdobycie tylko 3 goli. W efekcie po 48 minutach gry czerwono-czarni tracili do gospodarzy już tylko 6 bramek - 25:19.
Niestety na tym zakończyła się skuteczna gra kwidzyńskiego zespołu. Końcowe 11 minut meczu to bowiem ponowna dominacja Górnika. Zabrzanie zdobyli 6 bramek przy jednym trafieniu MMTS (Nikodem Kutyła) i zakończyli to spotkanie wysokim i pewnym zwycięstwem.

Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 31:20 (18:9)

Górnik: Galia 1, Skrzyniarz - Bondzior 2, Daćko 4, Bis 1, Tomczak 4, Łyżwa 1 Sluijters 4, Czuwara 3, Bushkou 1, Gliński 1, Gogola 3, Kondratiuk 3, Dudkowski 3, Krawczyk, Adamuszek.
MMTS: Matlęga, Szczecina - Grzenkowicz 3, Orzechowski, Peret 3, Zieniewicz 2, Kutyła 5, Guziewicz, Ossowski 1, Potoczny 2, Nastaj, Szyszko 4, Landzwojczak, Jankowski, Przytuła.

Wyniki 20 Serii PGNiG Superligi:

Torus Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Tarnów 23:29 (8:13), Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 31:20 (18:9), Sandra SPA Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 30:24 (16:7), Łomża Vive Kielce - Zagłębie Lubin 44:23 (23:10), Orlen Wisła Płock - Energa MKS Kalisz 30:25 (14:13), Stal Mielec - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:35 (13:17), Azoty Puławy - Chrobry Głogów 32:27 (15:15).