18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MMTS Kwidzyn-Piotrkowianin Piotrków Tryb. 27:27 (12:16). Słaby mecz ze słabym rywalem

Agnieszka Supron
Po remisie z ligowym słabeuszem, Piotrkowianinem Piotrków Tryb, szczypiorniści MMTS Kwidzyn mają coraz mniejsze szanse na grę w play-off. Co gorsza jeden punkt kwidzynianie zawdzięczają przede wszystkim niefrasobliwości rywali, którzy wypuścili z rąk pewne niemal zwycięstwo.

To był słaby mecz dwóch słabych drużyn. Na boisku dominował chaos, a oba zespoły prześcigały się w licznie popełnianych błędów. Marne widowisko częściowo zrekompensowała kibicom szalona końcówka po której MMTS cudem uratował remis 27:27 (12:16).

Przez ponad 50 minut niedzielnego meczu kibice MMTS zgrzytali zębami patrząc na grę kwidzynian, bo ci spisywali się kiepsko i poza kilkoma minutami na początku cały czas musieli gonić wynik. Gdy jednak w 52 min. gospodarze wyszli na prowadzenie 23:22 wydawało się, że jakoś wyszarpią rywalom dwa punkty. Ci jednak wcale nie zamierzali spasować i szybko odrobili straty, a potem poszli za ciosem i na 30 sekund przed końcem prowadzili 27:25. Jednak, gdy niektórzy kibice zaczęli opuszczać halę wydarzył się cud, bo najpierw do bramki trafił Adrian Nogowski (najlepszy na boisku, obok niego na słowa pochwały zasłużyli jeszcze bramkarz Paweł Kiepulski i Mateusz Seroka), a tuż przed końcową syreną do remisu doprowadził Kamil Sadowski.

W ten sposób MMTS choć częściowo uratował twarz i wskoczył na 8 miejsce w tabeli. Dziewiąte Zagłębie wyprzedza jednak tylko o 1 pkt., a w trzech ostatnich meczach kwidzynianie będą się jeszcze mierzyć i z Vive Targami Kielce i z Orlenem Wisłą Płock.

MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 27:27 (12:16)
MMTS: Szczecina, Kiepulski - Nogowski 7, Seroka 6, Łangowski 4, Sadowski 4, Genda 2, Zadura 2, Klinger 1, Rosiak 1, Daszek, Jędrzejewski. Kary: 10 min.
Piotrkowianin: Ner - Trojanowski 7, Tórz 5, Woynowski 5, Daćko 4, Stołowski 3, Rumniak 2, Pożarek 1, Pacześny, Swat. Kary: 10 min.