MMTS Kwidzyn-Orlen Wisła Płock 28:36 (17:17). Skończyło się na dobrej pierwszej połowie

MMTS Kwidzyn-Orlen Wisła Płock
MMTS Kwidzyn-Orlen Wisła Płock Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
MMTS Kwidzyn nie raz już napsuł sporo krwi Orlenowi Wiśle Płock, ale tym razem dotrzymał kroku wicemistrzom Polski tylko przez 40 minut i przegrał 28:36 (17:17). To trzecia porażka kwidzynian z rzędu.

Gospodarze zaczęli nie najlepiej i w 8 min. po golu Valentina Ghionei przegrywali 3:5. W kolejnych minutach zagrali jednak koncertowo i zdobywając cztery gole z rzędu wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kwidzynianie dobrze bronili, w bramce skuteczny był Paweł Kiepulski, a w ataku szaleli zawodnicy drugiej linii. Najbardziej Przemysław Zadura, ale swoje robili też, na zmianę, Paweł Genda i Antoni Łangowski. Dlatego w 21 min. MMTS wciąż wygrywał, po golu Łangowskiego było 12:10.

Niestety końcówka pierwszej połowy wyszła gospodarzom średnio. Kilka strat i dwuminutowa kara dla Adriana Nogowskiego wystarczyły, by nafciarze w ciągu raptem trzech minut doprowadzili do wyniku 12:14! Kwidzynianie okazali jednak hart ducha i równie błyskawicznie wyrównali. W dodatku na tym emocje się nie skończyły, bo na nieco minutę przed końcem MMTS znów był o dwie bramki lepszy od rywali, by jeszcze przed przerwą tę przewagę roztrwonić, m.in. za sprawą kary w wyniku źle przeprowadzonej zmiany!

Losy meczu rozstrzygnęły się między 35 a 43 minutą meczu, gdy ze stanu 20:21 zrobiło się 22:28, Od tego momentu goście dość spokojnie pilnowali przewagi. W MMTS na pochwałę zasłużył głównie Zadura, choć niezłe momenty mieli też Genda i Michał Peret. Łangowski zaczął nieźle, ale potem zanotował całą serię głupich strat. Poza tym szkoda, że kwidzynianom wystarczyło pary jedynie na 40 minut.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 28:36 (17:17)
MMTS: Kiepulski, Dudek - Zadura 9, Genda 4, Łangowski 3, Peret 3, Rosiak 2, Kryszeń 1, Mroczkowski 1, Pilitowski 1, Seroka 1, Szczepański.
Orlen Wisła: Corrales, Wichary - Ghionea 9, Rocha 6, Nikcević 5, Tioumencew 4, Zelenović 3, Daszek 2, Montoro 2, Wiśniewski 2, Pusica 1, Racotea 1, Syprzak 1.
Kary: MMTS - 10 min.; Orlen Wisła - 6 min.