MMTS Kwidzyn-Górnik Zabrze 31:34 (17:15). Kwidzynianie znów dobrze grali tylko przez 40 min...

W akcji Przemysław Rosiak
W akcji Przemysław Rosiak Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
Przez 40 minut kibice MMTS mogli wierzyć, że ich pupile wygrają ten mecz. Może nie zanosiło się na to, że kwidzynianie wywalczą sporą zaliczkę przed rewanżem, ale wydawało się, że jednak pokonają Górnika Zabrze. Końcówka należała jednak do gości, którzy ostatecznie wgrali w Kwidzynie 34:31 (15:17).

Lepiej w ten mecz weszli kwidzynianie. W 6 min. MMTS prowadził 4:2, a po kwadransie było już 9:6 dla gospodarzy. Najaktywniejsi w tym okresie byli Adrian Nogowski i Przemysław Rosiak, który grał w ataku więcej, niż zwykle, co znalazło swoje odzwierciedlenie w postaci aż sześciu goli (tylko raz trafił z karnego). W 21 min. gospodarze wygrywali 13:10, ale wtedy przytrafił im się pierwszy kryzys, Parę strat dało zabrzanom okazję do wyprowadzenia kontrataków, które bezlitośnie wykańczał Bartłomiej Tomczak - bezdyskusyjnie najlepszy zawodnik sobotniego spotkania. Po jego akcji, w 25 min. Górnik po raz pierwszy objął prowadzenie (13:14), ale w końcówce pierwszej odsłony MMTS przebudził się i po golach Rosiaka i Michała Pereta odzyskał prowadzenie.

W drugiej połowie przez około 20 minut gospodarze utrzymywali 1-2-bramkowe prowadzenie, ale w końcówce pękli. W 42 min. do remisu doprowadził Robert Orzechowski, a chwilę później prowadzenie dał Górnikowi Niewrzawa. A gdy na 4 min. przed końcem gol Buszkowa dał rywalom trzy gole przewagi wiadomo było, że MMTS tego meczu nie wygra.

Mecz rewanżowy rozegrany zostanie w następną niedzielę, w Zabrzu.

MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze 31:34 (17:15)
MMTS: Dudek, Kiepulski, Kochański - Peret 6, Rosiak 6, Nogowski 4, Zadura 4, Kryszeń 3, Łangowski 2, Pilitowski 2, Sadowski 2, Jędrzejewski 1, Szczepański 1, Klinger, Mroczkowski. Kary: 12 minut

Górnik: Kornecki, Kicki - Tomczak 12, Tatarincew 6, Orzechowski 5, Gromyko 5, Bushkou 4, Jurasik 1, Niewrzawa 1, Bednarczyk, Kuchczyński, Niedośpiał, Niedźwiedzki. Kary: 4 min.