MMTS Kwidzyn-Gaz-System Pogoń Szczecin 30:32 (14:20). Nokaut przed przerwą

MMTS Kwidzyn przegrał po szósty w tym sezonie. W meczu 8. kolejki PGNiG Superligi przegrał w hali przy ul. Wiejskiej z Gaz-System Pogonią Szczecin 30:32 (14:20). O porażce kwidzynian zadecydowała fatalna w ich wykonaniu pierwsza połowa, zwłaszcza w defensywie.

Kwidzynianie zaczęli mecz bardzo nieskoncentrowani. W ataku łatwo gubili piłkę, przez co goście z łatwością punktowali z kontr, ale nawet jeśli już musieli rozgrywać atak pozycyjny, to też nie mieli większych problemów ze zdobywaniem goli. A już to co wyprawiał Bartosz Konitz z Przemysławem Zadurą lepiej pominąć milczeniem.
Na początku meczu 2-3 razy piłkę odbił Paweł Kiepulski i gospodarze jeszcze się jakoś trzymali, ale między 7 a 14 minutą goście zdobyli 7 goli z rzędu i ze stanu 4:5 zrobiło się 4:12! Zanosiło się na pogrom, bo MMTS przez następne minuty kwidzynianie przypominali boksera, który długo dochodzi do siebie po serii mocnych ciosów. Na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy było 11:19, ale na szczęście w samej końcówce gospodarze zniwelowali straty do sześciu trafień.

A druga połowa zaczęła się bardzo obiecująco, bo MMTS w ciągu ledwie 8 minut odrobił cztery gole straty. Adrian Nogowski zaczął indywidualnie pilnować Konitza, który w pierwszej połowie zdobył 9 goli i rywale nieco stracili koncepcję gry w ataku. Było 20:22, a chwilę potem 21:23, ale wtedy na prawej stronie szczecińskiej drugiej linii uaktywnił się Mateusz Zaremba. To za jego sprawą rywale znów odskoczyli na 5 bramek, ale w MMTS rozkręcił się Paweł Genda i w końcówce kwidzynianie znów zaczęli odrabiać straty. Niestety na skuteczny pościg zabrakło już czasu.

Niestety MMTS po raz kolejny zagrał nerwowo i nieskutecznie w ataku. W dobrych sytuacjach pudłowali Zadura, Michał Peret i Aleksander Kryszeń. W końcówce dwa razy zawalił też Maciek Mroczkowski. Najjaśniejszym punktem był natomiast Kiepulski, który w drugiej połowie dawał największą nadzieję na końcowy sukces. Pocieszające jest też to, że mimo fatalnego początku, MMTS podjął walkę. Mniej pocieszająca jest za to analiza ligowej tabeli.

MMTS -Gaz-System Pogoń 30:32 (14:20)MMTS: Kiepulski, Dudek - Genda 7, Mroczkowski 5, Peret 5, Nogowski 4, Seroka 3, Klinger 2, Zadura 2, Rosiak 1, Kryszeń, Pilitowski. Kary: 12 min.
Gaz- System Pogoń: Szczecina, Kryński - Konitz 10, Zaremba 8, Krupa 4, Bruna 3, Gierak 2, Gmerek 2, Walczak 2, Jedziniak 1. Kary: 8 min.