MM Kwidzyn ogłosiła program grantowy „Mmocne wsparcie – granty Papiernika”. Na dofinansowania projektów przeznaczono 20 tys. zł

OPRAC.:
Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Zgłoszenia do tegorocznego konkursu grantowego MM Kwidzyn przyjmowane są tylko do 18 kwietnia 2022 r.
Zgłoszenia do tegorocznego konkursu grantowego MM Kwidzyn przyjmowane są tylko do 18 kwietnia 2022 r. Karolina Staniszewska
Udostępnij:
Firma MM Kwidzyn ogłosiła program grantowy „MMocne wsparcie – granty Papiernika”, w ramach którego przeznaczy 20 000 zł na sfinansowanie projektów zgłaszanych przez fundacje, stowarzyszenia i inne organizacje działające na terenie powiatu kwidzyńskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 kwietnia 2022 r.

W ciągu 6 lat programu grantowego organizowanego przez zakład papierniczy w Kwidzynie, zostało zrealizowanych aż dziewiętnaście projektów z powiatu kwidzyńskiego, na łączną kwotę niemal 80 000 zł. W tym roku firma po raz kolejny zaprasza instytucje pozarządowe do udziału w programie i zgłaszania projektów w ramach jednego z czterech obszarów. MM Kwidzyn przeznaczy 20 tys. zł na sfinansowanie projektów zgłaszanych przez fundacje, stowarzyszenia i inne organizacje pozarządowe, a także instytucje działające przy szkołach, muzeach, domach dziecka, bibliotekach oraz szpitalach z terenu miasta, gminy lub powiatu kwidzyńskiego.

Obszar I to dotacje związane z nauczaniem czytania. Jak podkreślają organizatorzy, chodzi przede wszystkim o lokalne programy wspierające społeczność Kwidzyna i okolic poprzez inicjatywy promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz doskonalenia umiejętności czytania.

- Jesteśmy zainteresowani projektami wspierającymi instytucje, które rozwijają umiejętności czytania i komunikacji, w tym w obcych językach. Ponadto wspieramy inicjatywy zwiększające dostęp do materiałów czytelniczych i tworzące sekcje czytelnicze, a także zachęcają do popularyzowania czytelnictwa w Kwidzynie i powiecie kwidzyńskim – informuje firma MM Kwidzyn.

Obszar II to natomiast dotacje związane z niwelowaniem barier w dostępie do korzystania z rekreacji i edukacji. Przeznaczone są na wsparcie inicjatyw lokalnych, w tym szczególnie w mniejszych miejscowościach, w których dostęp do powyższych jest ograniczony. W ramach dotacji przewiduje się wsparcie dla takich projektów jak m.in. podjazdy dla wózków, ścieżki rekreacyjno-edukacyjne, świetlice, czytelnie i inne.

Obszar III to z kolei dotacje związane ze zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa społeczności lokalnej.

- Kierowane są głównie na wsparcie projektów, dzięki którym mieszkańcy Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego w sposób bezpieczny będą mogli korzystać z obecnej infrastruktury. W ramach dotacji dofinansujemy m.in. montaż barierek bezpieczeństwa, ławek, ścieżek czy też elementów oświetlenia – wyjaśniają organizatorzy programu.

Obszar IV stanowią natomiast dotacje związane z projektami zwiększającymi świadomość ekologiczną i wspierające edukację na temat zrównoważonego rozwoju. W ich ramach przewiduje się wsparcie m.in. dla projektów edukacyjnych, zakup materiałów dydaktycznych, budowanie ścieżek edukacyjnych pozwalających na zwiększenie świadomości ekologicznej.

Organizacje, które chcą wziąć udział w programie muszą wysłać wiadomość na adres mailowy: [email protected], wpisując w tytule „MMocne wsparcie”. W odpowiedzi zgłaszający otrzyma formularz z opisem projektu, który należy uzupełnić i przesłać na ten sam adres, w terminie do 18 kwietnia 2022 r. Spośród wszystkich nadesłanych aplikacji Komisja Grantowa wybierze zwycięskie wnioski, które otrzymają dotację na realizację opisanego projektu. Jak informują organizatorzy wnioski zostaną rozpatrzone do końca kwietnia 2022 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie