Młodziczki MTS Kwidzyn też zagrają w Final Four!

Kolejny młodzieżowy zespół MTS Kwidzyn zameldował się w najlepszej "czwórce" . W miniony weekend, w Radzyminie, nasze młodziczki pod wodzą Mariusza Kupca wygrały turniej 1/4 finału Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Turniej w Radzyminie MTS rozpoczął od przekonującego zwycięstwa z Pogonią 1945 Zabrze. Po wyrównanym początku - w 9 min. było 5:5 - kwidzynianki zdołały 5 goli z rzędu i od tego momentu kontrolowały wydarzenia na boisku. W drugiej połowie ich przewaga sięgała nawet 12 goli i dopiero w końcówce pozwoliły rywalkom zniwelować nieco straty. Skończyło się wynikiem 31:26 dla MTS, a najlepsza na boisku była Marta Myścich, która w ciągu 50 minut gry (młodziczki grają 2 x 25 min.) zdobyła aż 14 goli.

Ta sama zawodniczka również i następnego dnia dała koncert gry zdobywając 15 bramek w meczu z ROKiS-em Radzymin. To spotkanie było dla kwidzynianek o wiele trudniejsze. W pierwszej połowie wynik najczęściej oscylował wokół remisu, a MTS zdołał odskoczyć rywalkom na bezpieczny dystans dopiero w ostatnich 10 minutach gry.

A ostatniego dnia turnieju na boisku pojawił się już zupełnie inny MTS. Z racji tego, że kwidzynianki były pewne nie tylko awansu, ale również i pierwszego miejsca w turnieju trener Mariusz Kupc dał pograć zawodniczkom, które z reguły nie dostają zbyt wielu minut na parkiecie, za to nie które z podstawowych zawodniczek w ogóle nie pojawiły się na boisku. W tej sytuacji najskuteczniejsza z naszych okazała się Aleksandra Krajewska - 5 goli, zaś MTS uległ najsłabszemu w stawce Ruchowi 26:40.

- Żałuję tylko, że nie dałem dłużej pograć Marcie Myścich, bo do tytułu królowej strzelczyń zabrakło jej jednej bramki - mówi trener kwidzynianek.

Zresztą nasza snajperka może sobie to powetować w turnieju Final Four, który zostanie rozegrany w dniach 9-10 czerwca. Naszym dziewczynom marzy się, by zagrały we własnej hali, a MTS na pewno będzie aplikował o organizację, jednak ostateczna decyzja zapadnie z czwartek.