Młody zawodnik Stali Gorzów zadebiutował w Pucharze Ekstraligi i... wskoczył na podium

Jarosław Miłkowski
Kevin Nycz to podopieczny Piotra Śwista.
Kevin Nycz to podopieczny Piotra Śwista. Facebook/Młoda Stal
W poniedziałek 29 kwietnia w Toruniu odbyła się pierwsza runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi 250cc. Po raz pierwszy w tych zawodach wystartował Kewin Nycz ze Stali. Zakończył turniej na drugim miejscu.

Indywidualny Puchar Ekstraligi to zawody dla zawodników ścigających się na motocyklach o pojemności 250 cm3. Rozgrywane one są na torach każdego z klubów PGE Ekstraligi. W poniedziałek 29 kwietnia pierwszy z takich turniejów rozegrany został w Toruniu.

W poniedziałkowych zawodach bardzo udanie pojechał Kewin Nycz. 14-latek ze Stali Gorzów zadebiutował w cyklu Indywidualnego Pucharu Ekstraligi i w Toruniu zajął drugie miejsce. Blisko startu w finałowym biegu dla czterech najlepszych zawodników po turnieju zasadniczym był też kolejny ze stalowców – Filip Bęczkowski. On zajął piątą pozycję. Z gorzowian startował też Dominik Baryłka, który był dwunasty.

Kolejny turniej IPE zaplanowano na 6 maja w Lesznie. W Gorzowie zawody z tego cyklu zaplanowano na 17 czerwca.

Wyniki I rundy Indywidualnego Pucharu Ekstraligi

1. Karol Szmyd (Motor Lublin) - 14 (3,3,2,3,3)
2. Kewin Nycz (Stal Gorzów) - 12 (3,3,3,1,2)
3. Maksymilian Kostera (Unia Leszno) - 12 (3,2,3,3,1)
4. Wiktor Jasiński (Apator Toruń) - 10 (3,3,2,2,0)
5. Filip Bęczkowski (Stal Gorzów) - 9 (3,1,3,2)
6. Bartosz Derek (Apator Toruń) - 9 (2,3,1,3)
7. Jakub Plutowski (Włókniarz Częstochowa) - 8 (2,3,3,w)
8. Kacper Witrykus (Falubaz Zielona Góra) - 7 (2,1,1,3)
9. Bartłomiej Posturzyński (Włokniarz Częstochowa) - 7 (1,2,2,2)
10. Arkadiusz Kordek (Wilki Krosno) - 7 (2,2,1,2)
11. Oskar Kręglicki (Wilki Krosno) - 6 (1,t,2,3)
12. Filip Gano (Unia Leszno) - 5 (1,0,3,1)
13. Dominik Baryłka (Stal Gorzów) - 5 (2,2,0,1)
14. Robert Downar (Apator Toruń) - 3 (0,w,2,1)
15. Rafał Grzędziński (Sparta Wrocław) - 2 (0,2,w,-)
16. Filip Zaborek (Motor Lublin) - 2 (0,t,2,u)
17. Konrad Górski (Falubaz Zielona Góra) - 2 (1,0,0,1)
18. Dawid Cieplik (Motor Lublin) - 2 (u,1,1,0)
19. Michał Obst (Sparta Wrocław) - 1 (0,1,0,0)
20. Jonasz Żyta (GKM Grudziądz) - 1 (d,u,1,0)
21. Kevin Iwański-Jaura (GKM Grudziądz) - 1 (1,w,-,-)

Czytaj również:
Stal Gorzów podpisała kontrakt z mistrzem świata. Będzie jeździł w U24 Ekstralidze

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?