Mistrzostwa Polski w cross-country. Zawodnicy KKM Kwidzyn na podiach

Archiwum KKM Kwidzyn
To było udane zwieńczenie bardzo udane sezonu. W Kaliszu Pomorskim rozegrano dwie ostatnie rundy tegorocznych Mistrzostw Polski w cross-country. Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego indywidualnie wywalczyli pięć medali, w tym Piotr Mordasiewicza, a do tego zdobyli Mistrzostwo Polski w klasyfikacji klubowej.

Ostatnie w tym roku zawody rozegrano w Kaliszu Pomorskim
- Nasi zawodnicy ścigali się tam na 8-kilometrowej trasie, przez 1,5 godz., przy przenikliwym chłodzie, ale na szczęście bez opadów atmosferycznych - informuje Tadeusz Ulenberg, prezes Kwidzyńskiego Klubu Motorowego.

Z naszego punktu widzenia najbardziej interesująca była Klasa S-1, gdzie ścigało się aż czterech zawodników KKM, a tego wszyscy bili się o czołowe lokaty. Najlepszy z kwidzynian, Dawid Mordasiewicz, stoczył pasjonującą walkę o mistrzostwo. W sobotę zajął 2. miejsce i miał tylko 2 pkt przewagi nad wiceliderem klasyfikacji, Emilem Przystupą z Głogowa. Wszystko miało się więc rozstrzygnąć w niedzielę, ale rywal kwidzynianina stracił swe szanse z powodu defektu. Za to Dawid jako pierwszy minął linię mety i przypieczętował zdobycie kolejnego tytułu w cross-country. Na tym nie koniec, gdyż Paweł Czeszejko-Sochacki plasując się odpowiednio na 3 i 4 miejscu wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. Dodajmy jeszcze, że Roman Ulenberg był w Kaliszu Pom. najpierw był 4, a potem 3, zaś Krzysztof Stopa dwukrotnie ukończył zawody na 5 miejscu.

W Klasie S-2 tytuł wicemistrzowski wywalczył Sylwester Jędrzejczyk, który w ostatnich zawodach zajął odpowiednio 4 i 2 miejsce. Podczas sobotniej rywalizacji nie zjechał na tankowanie i zabrakło paliwa na końcowe metry, ale w niedzielę nie popełnił już tego błędu. Drugi z naszych, Jeremiasz Mandecki kończył wyścigi na 3 i 4 miejscu dzięki czemu zapewnił sobie 3. miejsce w klasyfikacji całego sezonu.

Na podium mistrzostw Polski stanął również startujący w Klasie Junior Kacper. Wprawdzie nie udało mu się utrzymać drugiej lokaty którą zajmował, bo nie przyjeżdżał na metę przed kolegą z Głogowa, Azminem, ale zakończył sezon na bardzo dobrym 3 miejscu. Co więcej wszystkie te wyniki dały KKM-owi tytuł Klubowego Mistrza Polski Cross-Country 2018.

Równolegle do Mistrzostw Polski rozgrywany był Puchar Polski, gdzie również startowali kwidzynianie. Mariusz Lewandowski w klasie S-2 zajął w sobotę 3. miejsce, a w niedzielę tuż za startem uczestniczył w karambolu i spadł na odległą pozycję. Potem musiał gonić konkurencję i ostatecznie zajął 7. miejsce, co wystarczyło mu, w klasyfikacji generalnej zająć 3. miejsce. W klasie Junior Jakub Kopka zajmując 8 i 9 miejsce sezon zakończył na 7. miejscu.

W niedzielę Kwidzyn będzie gospodarzem Mistrzostw Strefy Północnej w motocrossie. Zobaczcie jak było podczas tej imprezy przed rokiem