Mistrzostwa Polski "Sprawni Razem". Medale kwidzyńskich lekkoatletów

Podczas rozegranych w Ostrzeszowie lekkoatletycznych mistrzostw Polski "Sprawni Razem" reprezentanci Zespołu Szkół Specjalnych w Kwidzynie zdobyli dwa srebrne medale. Na tym samych zawodach, ale w starszej grupie wiekowej dwa medale zdobył Jakub Traczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie

18-letni Jakub Traczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie zdobył dwa medale lekkoatletycznych mistrzostw Polski "Sprawni Razem". Podopieczny Krzysztofa Suleja zdobył złoto w skoku w dal (6,16 m) oraz brąz w skoku wzwyż (170 cm), ale to nie koniec sukcesów, bo Jakub znalazł się również wśród reprezentantów Polski, którzy w dniach 11-15 czerwca, w Holandii, rywalizować będą o medale Mistrzostw Europy.

- Po mistrzostwach Polski Jakub pozostał w Ostrzeszowie na 10-dniowym zgrupowaniu, a stamtąd razem z kadrą, uda się do Holandii - informuje trener Krzysztof Sulej.

Wśród gimnazjalistów pierwszy medal wywalczył Grzegorz Plewa, który zajął drugie miejsce w biegu na 110 m/pł. Drugie srebro Zespół Szkół Specjalnych zawdzięcza Marcinowi Traczykowi, który zdobył tytuł wicemistrza Polski w skoku dal.

- Do złotego medalu zabrakło mu jedynie 3 centymetrów - relacjonuje Marek Żeleźniak, trener lekkoatletów z ZSS w Kwidzynie.

Obaj lekkoatleci blisko medali byli także w skoku wzwyż. Ostatecznie Grzesiek zajął czwarte, a Marcin piąte miejsce. Dodajmy , że przed tygodniem Grzesiek, w barwach reprezentacji woj. pomorskiego zdobył wicemistrzostwo Polski szkół specjalnych w piłce nożnej, a do tego wywalczył tytuł króla strzelców.