Mistrzostwa Polski młodzików w sumo. Trzy medale młodych kwidzynian [ZDJĘCIA]

Archiwum sekcji Judo Zielińscy Kwidzyn
Trzy medale przywieźli z Kobylina zawodnicy sekcji Judo Zielińscy Kwidzyn. W rozegranych tam mistrzostwach Polski młodzikow na podium stawali Zuzanna Domke, Klaudia Kaczor i Miłosz Baszczyński.

Najlepiej wypadła 12-letnia Zuzanna Domke, która w kat. wagowej 40 kg przegrała dopiero w finale i wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski. Tylko ciut gorzej wypadła Klaudia Kaczor. 13-letnia kwidzynianka rywalizująca w kategorii 45 kg, zajęła trzecie miejsce i do domu przyjechała z brązowym medalem. O to samo postarał się Miłosz Baszczyński, najpotężniejszy z naszych sumitów. 14-latek startujący w kategorii + 80 kg w Kobylinie również stanął na najniższym stopniu podium.

Nie powiodło się natomiast pozostałej dwójce naszych reprezentantów. Ani 13-letniemu Hubertowi Olszowcowi (kat. wagowa 70 kg), ani 14-letniemu Patrykowi Polechowi (kat. wagowa 55 kg) tym razem nie udało się przebrnąć przez eliminacje.
- Na pewno ten start należy uznać za udany, bo do naszej kolekcji udało się dołożyć kolejne trzy medale - podsumowuje Tomasz Wiśniewski, który trenuje naszych młodych judoków razem z Arturem Korocińskim.

Sumo robotów w Krakowie. Celem propagowanie uczelni technicznych wśród młodzieży