Mistrzostwa Polski juniorów w koszykówce. 5. miejsce Basketu Kwidzyn

Juniorzy Basketu Kwidzyn piątą drużyną mistrzostw Polski. Turniej finałowy rozegrano we Wrocławiu, a bezkonkurencyjni okazali się koszykarze Trefla Sopot, którzy w finale pokonali WKK Wrocław.

MTS Basket turniej finałowy mistrzostw Polski w koszykówce rozpoczął najlepiej, jak mógł, czyli od zwycięstwo 77:70 z Polonią Warszawa. Bohaterem spotkania był Mariusz Konopatzki, który zanotował 33 pkt. (6 x 3 pkt.) i 16 zbiórek, za co zresztą został wybrany graczem dnia.

W drugim meczu podopieczni Bogdana Zamośnego zadanie mieli już znacznie trudniejsze, bo naprzeciw nich stanęli faworyzowani sopocianie. Początek spotkania był jednak sensacyjny, bo pierwszą kwartę Basket wygrał 23:10. Wprawdzie w drugiej rywale zaczęli odrabiać straty, ale na przerwę kwidzynianie i tak schodzili z pięciopunktową zaliczką. Jednak w trzeciej kwarcie pękli i zostali zmiażdżeni. Z akcji nie trafili ani razu i skończyli kwartę z ledwie jednym zdobytym "oczek". Niestety w czwartej było tylko nieco lepiej. Najlepiej znów punktował Konopatzki (19).

Co gorsza juniorzy Basketu nie mogli się odnaleźć również w ostatnim meczu grupowym. Zwycięstwo z Novum Astorią Bydgoszcz dałoby im awans do półfinału, ale od początku spotkania dominowali rywale. Konopatzki tym razem wypadł słabiej, a najjaśniejszym punktem był Czarek Zawalich, który trafił pięć "trójek".

Rywalizację grupową kwidzynianie zakończyli więc na trzecim miejscu i pozostała im walka o 5. miejsce w turnieju. Ich przeciwnikiem był wrocławski Śląsk. Tym razem Basket zaczął mecz dobrze i już w pierwszej połowie wypracował 10-punktową przewagę. Znakomite zawody rozegrał Kacper Więckowski (28 pkt.), a poza nim często do kosza trafiali Konopatzki (19) i Zawalich (16).

Więcej o turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów przeczytacie w piątkowym (23 maja), "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego".