Mistrzostwa Kwidzyna w minigolfa 2021. W mikstach triumfuje „Mistrz i Małgorzata”. Przed nami turniej deblowy, indywidualny oraz cross

Pierwszy turniej mikstów rozegrany w ramach mistrzostw Kwidzyna w minigolfa zakończył się zwycięstwem zespołu "Mistrz i Małgorzata" Fot. Minigolf Club Kwidzyn
Małgorzata i Dawid Rębiszowie zwyciężyli w I Mistrzostwach Kwidzyna w minigolfie rozgrywanych w mikście. Kwidzynianie w dwóch przejściach zdobyli 90 punktów i pewnie wygrali rywalizację w tym turnieju. Warto podkreślić, że jest to jednak dopiero pierwszy z czterodniowego cyklu mistrzostw Kwidzyna w minigolfa. Kolejno odbywać się będzie rywalizacja dubletów, turniej indywidualny oraz turniej w minigolf-crossie.

Tegoroczne mistrzostwa Kwidzyna w minigolfie rozpoczęły się od turnieju mikstów. Zmagania par mieszanych zostały rozegrane po raz pierwszy w historii, a do inauguracyjnego turnieju stanęło siedem kwidzyńskich zespołów. Po rozegraniu dwóch przejść mistrzem Kwidzyna w mikście została drużyna „Mistrz i Małgorzata” (Małgorzata i Dawid Rębiszowie), która ukończyła zawody z dorobkiem 90 punktów. Drugą lokatę zajął zespół „Bladowo” (Barbara i Adam Łukaszewscy), którzy zdobyli 101 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast „Bielizna” (Justyna i Łukasz Bielińscy), który uzyskali 103 punkty.
Kolejne miejsca w turnieju zajęły zespoły: „Ptaki” - 108 pkt, „Hakai Team” - 109 pkt, „Michalscy” - 109 pkt oraz „Boruta Team” - 121 pkt.

Warto przypomnieć, że cykl mistrzostw Kwidzyna w minigolfie trać będzie do niedzieli włącznie. W piątek, 2 lipca 2021 r., na kwidzyńskim torze (ul. Sportowa) rozegrane zostaną Deblowe Mistrzostwa Kwidzyna, a ich początek wyznaczono na godz. 16.30. Dodajmy przy tym, że w turnieju tym drużyny będą musiały trzykrotnie zdobyć wszystkie 18 dołków. W sobotę, 3 lipca 2021 r. odbędzie się z kolei turniej główny, a więc XXIII indywidualne mistrzostwa Kwidzyna. Tego dnia zmagania rozpoczną się już o godz. 10.00, a zawodnicy będą musieli pokonać kwidzyńskie pole aż czterokrotnie (wyjątkiem kat. seniorów - 3 przejścia oraz kat. kobiet - 2 przejścia). Cykl mistrzowski zakończą natomiast niedzielne (4 lipca 2021 r. - godz. 11.00) XV indywidualne mistrzostwa Kwidzyna w minigolf-crossie. W tej nietypowej odmianie minigolfa zawodnicy będą musieli zdobyć 18 dołków, choć zlokalizowane będą w różnych miejscach kwidzyńskiego stadionu. Zawodnicy będą mieli 8 uderzeń na to, aby dotrzeć z miejsca startu do wyznaczonego dołka. Dodajmy, że z uwagi na spore odległości od celu zawodnicy mogą w tych rozgrywkach używać piłeczek i kijów do gry w klasycznego golfa. Organizatorzy zapewniają jednak piłeczki i kije tylko do minigolfa.

Zapisy na każdy z turniejów przyjmowane są na miejscu, na pół godziny przed rozpoczęciem sportowych zmagań. Wpisowe wynosi 5 zł od każdego uczestnika. Jak informuje Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji osoby niepełnoletnie (powyżej 16 roku życia) muszą posiadać przy sobie pisemna zgodę rodziców lub opiekunów na udział w turnieju. Więcej informacji na temat turniejów udziela Marek Sroka z KCSiR pod nr tel. 509 393 979 lub 55 279 38 66.