Mistrzostwa Europy w szachach. 11. miejsce Radosława Wojtaszka

Radosław Wojtaszek
Radosław Wojtaszek fot. Wikipiedia/CC-BY Przemek Jahr
Radosław Wojtaszek (MTS Kwidzyn) zajął 11 miejsce w mistrzostwach Europy w szachach. Tym samym nie powtórzył sukcesu z 2011 r., gdy zdobył wicemistrzostwo kontynentu, ale i tak na turnieju rozgrywanym w Erewaniu był najlepszym z Polaków.

Rozgrywane w stolicy Armenii, Erewaniu, Mistrzostwa Europy w szachach, zakończyły się w sobotę. Radosław Wojtaszek, szachista MTS Kwidzyn, zajął w nich 11 miejsce, ale może czuć pewien niedosyt, bo po sześciu rundach plasował się na pozycji wicelidera. Niestety w pięciu następnych rundach kwidzynianin notował same remisy i ostatecznie wypadł z pierwszej "10". Wojtaszek, to od kilku lat najlepszy polski szachista. 27-letni zawodnik zajmuje obecnie 36 miejsce w rankingu FIDE (Światowej Federacji Szachowej)