Minigolf Club Kwidzyn na podium Mistrzostw Polski. Kwidzynianie trzykrotnie sklasyfikowani na III miejscu

W kategorii mężczyzn Łukasz Bieliński z Kwidzyna był trzeci
W kategorii mężczyzn Łukasz Bieliński z Kwidzyna był trzeci Fot. materiały nadesłane
Zawodnicy Minigolf Club Kwidzyn trzykrotnie stanęli na podium tegorocznych Mistrzostw Polski w minigolfa. Łukasz Bieliński zajął III miejsce w kategorii mężczyzn, a Robert Cynk był trzeci w kategorii seniorów. Poza tym kwidzyński klub zajął III miejsce w klasyfikacji zespołowej tegorocznych mistrzostw.

W turnieju open bezkonkurencyjny był Christian Olsson, reprezentujący Minigolf Club Mazovia Warszawa. Zdobył 173 punkty uzyskując średnią 24,71 pkt na rundę. Drugie miejsce zajął Daniel Zelewski - 186 pkt,a trzecie Mateusz Miloch - 189 pkt (obaj Minigolf Club Sopot). Tuż za podium sklasyfikowany został Robert Politowski z Minigolf Club Mazovia Warszawa - 194 pkt, a V miejsce zajął najlepszy z kwidzynian Łukasz Bieliński. Prezes Minigolf Club Kwidzyn zdobył 205 pkt, uzyskując średnią 29,29 na rundę.

Kwidzynianie na podium w trzech kategoriach

Kolejni kwidzynianie zostali sklasyfikowani już poza czołową dziesiątką. Dawid Rębisz zajął XII miejsce - 222 pkt, Robert Cynk - XIII miejsce - 226 pkt, Marcin Bieliński - XVI miejsce - 249 pkt, Adam Łukaszewski - XXI miejsce - 276 pkt, Władysław Borucki - XXIX miejsce - 313 pkt, a Barbara Łukaszewska - XXXV miejsce - 362 pkt.
Nieco lepiej wyglądała sytuacja kwidzynian w poszczególnych kategoriach. Wśród mężczyzn Łukasz Bieliński zajął znakomite III miejsce, a Dawid Rębisz był siódmy. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Marcin Bieliński. W kategorii seniorów na najniższym stopniu podium stanął natomiast Robert Cynk, piąty był Adam Łukaszewski, a ósmy Władysław Borucki. Szóste miejsce wśród pań zajęła natomiast Barbara Łukaszewska. Co więcej kwidzynianie stanęli również na podium w kategorii drużynowej, ustępując jedynie klubom z Warszawy oraz Sopotu. Druga kwidzyńska ekipa sklasyfikowana została natomiast na VIII miejscu.

Klasyfikacja zespołowa

1.Minigolf Club Mazovia Warszawa 439 pkt (średnia 29,27)
2.Minigolf Club Sopot 446 pkt (średnia 29,73)
3.Minigolf Club Kwidzyn 483 pkt (średnia 32,2)
4.KS Minigolf Kołobrzeg I 510 pkt (średnia 34)
5.Sekcja Minigolfa Cekcyn I 538 pkt (średnia 35,87)
6.Minigolf Club Sopot 550 pkt (średnia 36,67)
7.Sekcja Minigolfa Cekcyn II 568 pkt (średnia - 37,87)
8.Minigolf Club Kwidzyn II 580 pkt (średnia 38,67)
9.KS Minigolf Kołobrzeg II 662 pkt (średnia 44,13)