Miłosz Wesołowski halowym mistrzem województwa pomorskiego na 1000 m. Udany start zawodników KKL „Rodło” w Toruniu

Miłosz Wesołowski wygrał rywalizację na 1000 m juniorów młodszych poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy Fot. KKL Rodło
Miłosz Wesołowski został halowym mistrzem województwa pomorskiego juniorów młodszych w biegu na 1000 m. Zawodnik Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” dobiegł do mety z czasem 2:29.22, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy na tym dystansie. To również najlepszy tegoroczny wynik na świecie uzyskany w tej kategorii wiekowej. Z dobrej strony pokazali się także pozostali kwidzyńscy lekkoatleci, którzy dwukrotnie rywalizowali w Toruniu.

Najpierw zawodnicy KKL „Rodło” wystąpili w halowych ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych w Toruniu. Miłosz Wesołowski wystartował w nich na dystansie 600 m, rywalizując w kategorii juniorów młodszych.

Jak się okazało kwidzynianin pobiegł w pierwszym z zaplanowanych 5 biegów na tym dystansie. Rywalizację wygrał natomiast Krzysztof Różnicki z Cartusii Kartuzy, który wynikiem 1:18.38 nie tylko pobił swój rekord życiowy, ale ustanowił również nowy rekord Polski w kat. U20. Tuż za nim linię mety przekroczył Kacper Lewalski z Truso Elbląg, który uzyskał czas 1:19.24 i także pobił swój dotychczasowy rekord życiowy. Miłosz Wesołowski był natomiast trzeci, również bijąc swój rekord życiowy, wynikiem 1:20:81. Trzecie miejsce Miłosz zajął również w klasyfikacji końcowej bowiem nikt nie pobił najlepszych wyników uzyskanych w tym biegu. Dodatkowo okazało się, że uzyskany przez kwidzynianina czas jest drugim tegorocznym wynikiem na świecie uzyskanym wśród juniorów młodszych na dystansie 600 metrów.

Swoje rekordy życiowe podczas toruńskiego mitingu bili także pozostali zawodnicy KKL „Rodło”: Milena Frej oraz Jakub Wojtaś. Milena rywalizowała na dystansie 300 m. kobiet, w którym rozegrano aż dziewięć biegów. 17-letnia zawodniczka KKL Rodło pobiegła w przedostatnim z nich zajmując II miejsce z czasem 44.72. Kwidzynianka przegrała na trasie jedynie z Marceliną Nowakowską z AKL Ursynów Warszawa, które uzyskała czas 42.83 s. W klasyfikacji ogólnej Milena zajęła natomiast 25. miejsce na 44 sklasyfikowanych zawodniczek. Wygrała 23-letnia Olga Pierzak z AZS AWFiS Gdańsk, która pokonała 300 m. w czasie 39.01.
Jakub Wojtaś rywalizował z kolei na dystansie 1000 m. Rozegrano wówczas pięć biegów., a 16-letni Jakub pobiegł w ostatnim z nich, dobiegając do mety na VIII pozycji. Ostatecznie z czasem 2:57.01 został zajął 39 miejscu, na 41 sklasyfikowanych zawodników. Rywalizację wygrał 20-letni Mateusz Kuchman z MOSM Bytom, który uzyskał czas 2:24.13, poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie.

Rekordy życiowe kwidzyniaków podczas Halowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego

Tydzień później, również w Toruniu, rozegrano Halowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego w kategoriach U18 i U20. Uczestniczyła w nich także czwórka lekkoatletów KKL „Rodło”.
Milena Frej biegała ponownie na 300 m. kobiet. Warto dodać, że rozegrano 8 biegów na tym dystansie, a zawodniczka kwidzyńskiego klubu pobiegła w czwartej grupie. W swym starcie była piąta uzyskując czas 44.57, co jest nowym rekordem życiowym tej zawodniczki. W klasyfikacji ogólnej Milena zajęła ostatecznie 27. miejsce na 43 sklasyfikowane zawodniczki. Wygrała Julia Korzuch z AZS AWF Katowice, która pokonała 300 m. w czasie 39.10, poprawiając również swój rekord życiowy.

W biegu na 1000 m. mężczyzn KKL „Rodło” reprezentowało dwóch zawodników. Obaj wystartowali w pierwszym z zaplanowanych czterech biegów na tym dystansie. Zwyciężył Miłosz Wesołowski, który czasem 2:29.22 poprawił również swój dotychczasowy rekord życiowy. Warto także dodać,że wynik Miłosza to najlepszy tegoroczny rezultat uzyskany w tej kategorii wiekowej na świecie. Jako siódmy do mety dobiegł natomiast Tymoteusz Kil uzyskując czas 2:51.24. W klasyfikacji ogólnej triumfował Miłosz Wesołowski, który wyprzedził Adriana Marka z Wieliczanki Wieliczka (2:39.35) i Łukasza Klimiuka z Parkietu Hajnówka (2:39.71). Tymoteusz Kil sklasyfikowany został natomiast na XVII miejscu.

Ostatnim z reprezentantów kwidzyńskiego klubu był Jakub Wojtaś, który walczył w biegu na 2000 m. Zawodnik „Rodła” pobiegł w ostatnim, czwartym biegu na tym dystansie, docierając do mety na VIII miejscu z czasem 6:26.32. W klasyfikacji ogólnej dało mu to 40. miejsce na 43 sklasyfikowanych zawodników. Wygrał Oliwier Mutwil z Budowlanych Częstochowa z czasem 5:21:19.