Mieszkańcy skarżą się na trudny wyjazd w ul. Polną. Widocznośc ograniczają parkujące samochody dostawcze, będzie zakaz skrętu w lewo?

Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
fot. Mirosław Wiśniewski
Mieszkańcy bloków przy ul. Polnej (dawnych hotelowców), a także właściciele znajdujących się tam garaży, narzekają na utrudniony wyjazd z tej uliczki na główną ulicę Polną. Wszystko przez zaparkowane po lewej stronie samochody dostawcze, które skutecznie utrudniają prawidłowy wyjazd z tego miejsca.

- Zaparkowany w tym miejscu samochód dostawczy całkowicie zasłania pole widoczności. Gdy chce się skręcić w lewo, w ulicę Polną, to kompletnie nic nie widać. Jest co prawda lustro, ale ono nie pokazuje rzeczywistości. Poza tym gdy jest deszcz czy mgła to kompletnie nic na nim nie widać. W efekcie doszło tam już do 4 wypadków - mówi nam właściciel jednego z garaży. - Ostatnio samochód uderzył w wyjeżdżającą w tym miejscu taksówkę. Uderzenie było tak silne, że auto skosiło znak przejścia dla pieszych znajdujący się po drugiej stronie ulicy. A gdyby tak szli w tym czasie piesi albo dzieci? Takie rozwiązanie stwarza przecież zagrożenie dla życia. Rozmawiałem w tej sprawie z Senatorem Leszkiem Czarnobajem, Starostą Kwidzyńskim Jerzym Godzikiem, wiceburmistrzem Kwidzyna Piotrem Widzem i nic. Jakby grochem o ścianę.

Trwa głosowanie...

Czy w tym miejscu powinien obowiązywać zakaz skrętu w lewo?

Problem tym zainteresował również radnego Jerzego Bartnickiego (PKO), który interweniował w tej sprawie. Przyznaje jednak, że na razie nie ma dobrego rozwiązania tej sytuacji.

Czytaj także

- Problem dotyczy prawie wszystkich uliczek, z których wyjeżdża się na ulicę Polną. Ulica ta jest najszersza, kierowcy poruszają się po niej dość szybko i skręcenie w lewo z pobocznych uliczek graniczy często z cudem. Gdy na parkingu przy drodze zaparkowane są duże samochody dostawcze, wyjeżdżający z bocznych uliczek po prostu nie widzą aut jadących ulicą Polną. Rozmawiałem o tym przypadku z burmistrzem, aby postawić w tym miejscu znak zakazu parkowania z wyjątkiem samochodów i motocykli - mówi Bartnicki. - Podobno jednak zmieniły się przepisy i obecnie nie można ustawić takiej tabliczki. Jest tylko oznaczenie, że nie dotyczy to pojazdów do 3,5 tony. To jednak nie rozwiązuje sprawy, bo wówczas wszystkie dostawczaki będą tam dalej stały. Zlikwidowanie parkingów, na które kiedyś wydało się duże pieniądze też nie jest rozwiązaniem.

Radny tłumaczy, że lekarstwem być może byłoby postawienie tam zakazu skrętu w lewo.

- Znak ten miałby jednak sens tylko wówczas gdy będzie tam zaparkowany ten dostawczak. Gy on odjedzie to zakazu i tak nikt nie będzie przestrzegał. Chodziłem tam, oglądałem i naprawdę nie ma tam dobrego rozwiązania tej sytuacji. Zgodnie z prawem nie wiadomo co z tym problemem zrobić. Będę jednak jeszcze koło tego chodził - zaznacza.

Czytaj także

Póki co mieszkańcy mogą korzystać z lustra zawieszonego na ul. Polnej, na wprost wyjazdu. Niestety wyraźnie przekłamuje ono sytuację na ulicy, a gdy dodamy do tego, że kierowcy najczęściej poruszają się tą ulicą dość szybko, to wyjazd w lewo może dość łatwo zakończyć się wypadkiem. Tak właśnie było 4 stycznia, kiedy kierujący mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ul. Polną kierowcy audi.

Jerzy Bartnicki podkreśla, że spora grupa osób nawet nie wie, że w tym miejscu znajduje się lustro.

- Nie ma tam żadnej migającej lampki czy informacji o wiszącym lustrze. Jak ktoś nie jeździ tamtędy codziennie tylko raz na jakiś czas, to nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że to lustro tam wisi - mówi radny Powiślańskiej Koalicji Obywateli.

Problem ten monitoruje również radny Franciszek Galicki (Kwidzyniacy), który interweniował w tej sprawie u Inżyniera Miasta. Jak wyjaśnia otrzymał informacje, że urzędnicy przyjrzą się tej sprawie i jeśli faktycznie wyjazd w lewo jest utrudniony, to postawią w tym miejscu znak zakazu.

- Sprawa jest więc w toku. Jeśli jednak nie zostanie załatwiona, to będziemy dalej działać w tej sprawie - podkreśla radny Galicki.

Czytaj także

Radny zaznacza, że właściciel samochodu dostawczego po prostu mógłby przestawić samochód dalej i nie byłoby sprawy. Z drugiej strony potwierdza, że stosowane w tym miejscu lustra przekłamują rzeczywistą sytuacją na drodze.

- Trzeba to jednak jakoś uporządkować. Może poprzez utworzenie parkingu dla takich aut z odpowiednią odpłatnością - proponuje radny Kwidzyniaków.

Flesz: Polscy kierowcy łamią przepisy. Także w Europie.

Wideo

Komentarze 43

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosc

A moze pod znakie P wystarczy tabliczka informacyjna - TLKO DLA SAMOCHODOW OSOBOWYCH

S
Starówka i okolice

Bardzo dobry pomysł z tymi służbowymi autami. Niech płacą - skoro przedsiębiorcę stać na auto to i na parking powinno. Na starówce też jest kilku asów, którzy swoje służbowe zawalidrogi stawiają na parkingach dla mieszkańców. Pani ze sklepu Gianni, Pan z M2, Pani kwiaciarka ze Staromiejskiej, która staje wręcz na chodniku żeby czasem nie przejść 10 kroków za dużo. Na szczęście kuriera z DPD udało się zniechęcić interwencjami straży miejskiej i już nie stawia służbowych busów, które wystawały jeszcze hen hen poza parking blokując połowę pasa. Macie Państwo firmę, więc zostawiajcie z łaski swojej auto na jej terenie lub parkingu miejskim, na starym rynku. Jak się kawałek przejdziecie to korony z głów wam nie pospadają!

G
Gość
5 lutego, 14:25, 20lat Krzysztofiaka💩💩:

Korczaka Polna Malborska Kościuszki 3maja itd.oto infrastruktura Krzysztofiaka po 20 latach przy korycie z żoną i córką.

Córka z Owsiakiem wydoiła Kwidzym na milony złotych czy może zapłaciła za hale i energie kiedy zbiera pieniadze dla Owsiaka?

Jedynie co możesz to Krzysztofiakowi to buty czyścić 😅😅

20lat Krzysztofiaka💩💩

Korczaka Polna Malborska Kościuszki 3maja itd.oto infrastruktura Krzysztofiaka po 20 latach przy korycie z żoną i córką.

Córka z Owsiakiem wydoiła Kwidzym na milony złotych czy może zapłaciła za hale i energie kiedy zbiera pieniadze dla Owsiaka?

L
LużnyGwintBoczneTarcie
4 lutego, 15:52, Cymbalistów nie brakuje .:

Idąc takim tokiem rozumowania dot.zakazu postoju można iść dalej z tą twórczością ,można by postawić znak że parking tylko dla katolików albo prawdziwych Polaków albo dla członków bolszewickiej partii ,wszyscy inni będą karani ...co za idiotka wymyśla takie rzeczy ??A mieszkańcy parteru powinni protestować że parkujące auta zasłaniają im widoki ...

Katolików nie trzeba oznaczać w Polsce bo jest nas mnóstwo ale dla pedzióf z LGBT przydałoby się zrobić oddzielne parkingi na Dankowie za lasem

G
Gość
4 lutego, 20:30, Stan umysłu radnego poraża:

Na miejscu właściciela tego auta dostawczego już z radnym Galickim poszedł bym do sądu za szczucie i nagabywanie ,ten człowiek nie popełnia żadnego wykroczenia i ma prawo tam parkować przepisy mówią jasno że na parkingach osiedlowych dopuszczalne jest parkowanie do 7,5 T chyba że tablica inaczej określa dopuszczalny ciężar całkowity a gdyby postawić znak do 1,5 T.to nawet auta osobowe nie mogły by tam parkować ,po za tym od przestrzegania prawa o ruchu drogowym jest policja a nie jakiś radny który zajmuje się nękaniem człowieka i napuszczaniem na niego opinii publicznej ,co do dodatkowych płatnych parkingów to jest to już paranoja i proszę to głośno powiedzieć wszystkim właścicielom takich aut to za darmo wywiozą radnego na śmietniko miejskie bo to już poziom głupoty całkowitej aż wstyd że ktoś taki jest radnym

To pomyśl jak nęka KwidzynNaszeMiasto tego kolesia wstawiając artykuły ze zdjeciem jego samochodu.

Napuszczanie i nienawiść to norma niemieckich mediów Ringer Axel Springer

G
Gość
4 lutego, 11:31, Szymon [wulgaryzm]owniaTVN😁:

Chłopie z kim ty rozmawiasz? Ze skorumpowanymi gnidami z PO. Daruj sobie. Godzik i Czarnobaj nie mieszkają w Kwidzynie. Mają to w d.pie tak samo jak te drogi i chodniki w mieście.

A może tak zakaz parkowania po lewej stronie? Wtedy bedzie widoczność.

Problem z d.py wyjęty pod publike artykuł.

A co z wyrokiem sądu gdzie Krzysztofiak oszukiwał miasto na miliony złotych przez 7 lat. Teraz miasto musi płacić milionowe odszkodowania.

Wiceburmistrz PO Widz hejtuje w internecie bo partia tak nakazuje. Zobaczymy jak hejtera wyprowadzą w kajdankach z urzędu miasta.

4 lutego, 12:25, Świat na głowie:

Myślę, że jeszcze masz szansę wyleczyć tę obsesję. Ale szybko musisz iść do specjalisty.

4 lutego, 13:36, Szymon [wulgaryzm]ownia:

Razem z wiceburmistrzem Widzem będe leczył obsesje hejtowania w internecie na tym samym oddziale szpitala psychiatrycznego w Tworkach.

4 lutego, 21:11, Gość:

Często dawałem kontrę takim jak ty nawiedzonym, a ponieważ podpisywalem się "w", tacy jak ty, mądrzy inaczej, stwierdzili, że jestem panem Widzem. Na nic moje zaprzeczenia, oni wiedzieli lepiej kim ja jestem. Nie przypuszczałem, że ktoś jest tak zafiksowany, że nawet czas go nie wyleczył, to już podchodzi pod chorobę.

* "ty" z małej to tu oczywista oczywistość.

W jak Wiceburmistrz Widz to oczywista oczywistość hejtować w Platformie

G
Gość
4 lutego, 20:30, Stan umysłu radnego poraża:

Na miejscu właściciela tego auta dostawczego już z radnym Galickim poszedł bym do sądu za szczucie i nagabywanie ,ten człowiek nie popełnia żadnego wykroczenia i ma prawo tam parkować przepisy mówią jasno że na parkingach osiedlowych dopuszczalne jest parkowanie do 7,5 T chyba że tablica inaczej określa dopuszczalny ciężar całkowity a gdyby postawić znak do 1,5 T.to nawet auta osobowe nie mogły by tam parkować ,po za tym od przestrzegania prawa o ruchu drogowym jest policja a nie jakiś radny który zajmuje się nękaniem człowieka i napuszczaniem na niego opinii publicznej ,co do dodatkowych płatnych parkingów to jest to już paranoja i proszę to głośno powiedzieć wszystkim właścicielom takich aut to za darmo wywiozą radnego na śmietniko miejskie bo to już poziom głupoty całkowitej aż wstyd że ktoś taki jest radnym

Buraku 100 lub 200 m od wyjazdu z Berlinek powinien być zakaz parkowania bo zaoarkowane auta ograniczają widoczność .

Galickiemu możesz nogi umyć i wode wypić

G
Gość
4 lutego, 11:31, Szymon [wulgaryzm]owniaTVN😁:

Chłopie z kim ty rozmawiasz? Ze skorumpowanymi gnidami z PO. Daruj sobie. Godzik i Czarnobaj nie mieszkają w Kwidzynie. Mają to w d.pie tak samo jak te drogi i chodniki w mieście.

A może tak zakaz parkowania po lewej stronie? Wtedy bedzie widoczność.

Problem z d.py wyjęty pod publike artykuł.

A co z wyrokiem sądu gdzie Krzysztofiak oszukiwał miasto na miliony złotych przez 7 lat. Teraz miasto musi płacić milionowe odszkodowania.

Wiceburmistrz PO Widz hejtuje w internecie bo partia tak nakazuje. Zobaczymy jak hejtera wyprowadzą w kajdankach z urzędu miasta.

4 lutego, 12:25, Świat na głowie:

Myślę, że jeszcze masz szansę wyleczyć tę obsesję. Ale szybko musisz iść do specjalisty.

4 lutego, 13:36, Szymon [wulgaryzm]ownia:

Razem z wiceburmistrzem Widzem będe leczył obsesje hejtowania w internecie na tym samym oddziale szpitala psychiatrycznego w Tworkach.

4 lutego, 21:11, Gość:

Często dawałem kontrę takim jak ty nawiedzonym, a ponieważ podpisywalem się "w", tacy jak ty, mądrzy inaczej, stwierdzili, że jestem panem Widzem. Na nic moje zaprzeczenia, oni wiedzieli lepiej kim ja jestem. Nie przypuszczałem, że ktoś jest tak zafiksowany, że nawet czas go nie wyleczył, to już podchodzi pod chorobę.

* "ty" z małej to tu oczywista oczywistość.

Widz hejterze Policja ma twój adres IP.

Kwidzyn ujrzy wiceburmistrza hejtera w kajdankach

G
Gość
5 lutego, 8:27, jacek:

Wyjazd z Korczaka też jest nie lepszy, z kilka razy cudem uniknałem wypadku bo ten co wyjeżdza w lewo nic nie widzi. Kto zezwala żeby jakieś dostawczaki lub większę pojazdu parkowały na parkingach dla osobówek ???

Parkingi sa dla pojazdow do 3.5t wiec dostawczak może. Ciemniaku tak jest w całej Polsce

O
Obiektywny
4 lutego, 23:59, Gość:

Można jeszcze postawić znak Uwaga na nisko przelatujące samoloty i wysokie auta nie będą parkować !!!!Galicki czas działać!!!!

Panie radny Galicki po drugiej stronie ulicy od Urzędu Miasta jest równie okazały budynek DZIENNY DOM POBYTU SENIORA. Może tam już czas działać?

M
Majeczka

A nie wiecie do kogo należy parking przy Carrefurze na tym łączniku Kościuszki z 3 Maja? Tam również notorycznie parkują bagażówki z jakiejś firmy. To prywatny parking? Czy miasta, a ktoś go adoptował?

j
jacek

Wyjazd z Korczaka też jest nie lepszy, z kilka razy cudem uniknałem wypadku bo ten co wyjeżdza w lewo nic nie widzi. Kto zezwala żeby jakieś dostawczaki lub większę pojazdu parkowały na parkingach dla osobówek ???

G
Gość

Można jeszcze postawić znak Uwaga na nisko przelatujące samoloty i wysokie auta nie będą parkować !!!!Galicki czas działać!!!!

g
gkw

A nie łatwiej ograniczyć parkowanie tych dostawczaków. Niech parkują w swoich firmach a nie zabierają po dwa miejsca parkingowe i na dodatek stwarzają poważne zagrożenie.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3