Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego od 2016 roku korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dlaczego warto z niej korzystać?

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Od momentu uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego informują policjantów o sytuacjach, które według nich stanowią problem. Dzięki zgłoszeniom dokonanym za pośrednictwem aplikacji udało się rozwiązać wiele lokalnych problemów, które mogły wydawać się błahe, a które utrudniały codzienne życie. Dlatego każde pojedyncze zagrożenie, które zmieniło status z "Potwierdzone" na "Potwierdzone wyeliminowane" jest niezmiernie ważne.

Z chwilą uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli od września 2016 roku również mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego informują o miejscach potencjalnie zagrożonych. Najczęściej nanoszone sygnały dotyczą nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości i spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. Każdy z otrzymanych sygnałów funkcjonariusze sprawdzają kilkukrotnie, a weryfikacją zajmują się m.in. policjanci z ogniw patrolowo-interwencyjnych, policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia, mundurowi obejmują je nadzorem.

- W ostatnim półroczu policjanci drogówki potwierdzili naniesione na mapę sygnały dotyczące niewłaściwie zaparkowanych pojazdów na terenie miasta oraz przekraczania dozwolonej prędkości. Podczas weryfikacji potwierdzili blisko połowę zgłoszeń, a kierowcy, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów, musieli liczyć się z surowymi konsekwencjami. Za wszystkie sygnały dziękujemy i zachęcamy do dalszego korzystania z „mapy”. Dzięki KMZB każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa”.

Dlaczego warto korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i jak robić to prawidłowo?

Pamiętajmy, że weryfikacja zagrożeń jest zależna od załączonego do zagrożenia opisu przez użytkownika. Tylko rzetelnie przekazane informacje mogą być szybko zweryfikowane oraz mogą mieć duży wpływ na potwierdzalność zgłoszenia. Część zgłoszeń zakwalifikowanych jako niepotwierdzone wynika z faktu traktowania mapy, jako narzędzia do zgłaszania interwencji, podczas gdy jest ona zaprojektowana do zgłaszania niepokojących zjawisk. Należy podkreślić, że swój udział zarówno w weryfikacji zgłoszeń dokonanych na Mapie, jak i eliminacji stwierdzonych zagrożeń ma wiele organizacji i instytucji, które aktywnie współpracują z Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Do takich podmiotów zaliczyć możemy: Urzędy Miast/Gmin, Straże Miejskie/Gminne, Straż Leśną/Parkową, Państwową Straż Rybacką, zarządców dróg, przedsiębiorstwa oczyszczania i wiele innych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto