Miejska liga siatkówki na mecie

(RaC)
Wyjątkowo szybko zakończyli w tym roku zmagania siatkarze grający w lidze miejskiej. W najlepszych latach w rozgrywkach rywalizowało ponad dziesięć zespołów, ale w tym sezonie do walki o mistrzostwo przystąpiło ...

Wyjątkowo szybko zakończyli w tym roku zmagania siatkarze grający w lidze miejskiej. W najlepszych latach w rozgrywkach rywalizowało ponad dziesięć zespołów, ale w tym sezonie do walki o mistrzostwo przystąpiło zaledwie sześć drużyn. Do końca rywalizacji dotrwało tylko pięć.
- Zgodnie z regulaminem, gdy zespół nie stawi się na dwóch meczach, czyli odda je walkowerem, zostaje wykluczony z rozgrywek. Tak było w przypadku zespołu Styl Reklamy - tłumaczy Marek Sroka z Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji, które jak co roku organizowało rozgrywki.
Wykluczenie tego zespołu
sprawiło, że zakończenie ligowej rywalizacji nastąpiło jeszcze wcześniej niż planowano. Aż cztery mecze w trakcie ostatniego tygodnia rozegrali siatkarze TKKF Malbork. Siatkarze, przewodzący ligowej tabelki od samego początku rozgrywek, nie przyjeżdżali na mecze zbyt często, bo zawsze jednego dnia rozgrywali dwa spotkania. Taka dawka spotkań nie miała jednak żadnego wpływu na postawę malborczyków. Każdy z dziewięciu rozegranych meczów kończył się ich łatwym, dwusetowym zwycięstwem. Niejako na deser ligowej rywalizacji TKKF spotkał się z jedynym zespołem, który starał się z nimi nawiązać rywalizację, czyli Prabutami.

Po wygranej w pierwszym secie goście z Malborka nieco męczyli się w drugim secie, ale i jego rozstrzygnęli na swoją korzyść.
- Mieliśmy małe opóźnienie
i przy wyniku 23:23 w drugiej partii bałem się, że dojdzie jeszcze do trzeciego seta - śmieje się Marek Sroka.
Zawodnikom widać spieszyło się do dekoracji i być może dlatego nie przedłużali rywalizacji.
Pierwsza lokata w rozgrywkach przypadła więc drużynie z Malborka, a druga prabucianom. Trzecie miejsce w ostatnim dniu rywalizacji zapewniła sobie Straż, która pokonała 2:0 LZS Technik.
Najlepszym zawodnikiem ligi został wybrany przedstawiciel drużyny mistrzów, TKKF Malbork - Robert Jędrzejczak. Natomiast za najsympatyczniejszego siatkarza ligi uznano Krzysztofa Fricę z LZS Technik, ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.
Po raz pierwszy w historii kwidzyńskiej ligi siatkówki puchar za pierwsze miejsce odebrali siatkarze z Malborka.