Medale zawodników Judo Zielińscy Kwidzyn w Słupsku

Zawodnicy Judo Zielińscy Kwidzyn w towarzystwie trenera Artura Korocińskiego
Zawodnicy Judo Zielińscy Kwidzyn w towarzystwie trenera Artura Korocińskiego Archiwum Judo Zielińscy Kwidzyn
W miniony weekend zawodnicy z sekcji Judo Zielińscy Kwidzyn rywalizowali na matach w Słupsku. Podczas Międzynarodowego Turnieju Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego, którego organizatorem był Gryf Słupsk, kwidzynianie wywalczyli trzy medale.

Najlepiej spisała się 12-letnia Klaudia Kaczor, która w znakomitym stylu wygrała wszystkie walki i wywalczyła złoto. O rok młodsza Zuzanna Domke była piąta.

O dwa medale postarali się chłopcy. W rywalizacji młodzików trzecie miejsce zajął 14-letni Michał Falkowski, natomiast wśród dzieci tę samą lokatę wywalczył 11-letni Patryk Polech.

- Dodam jeszcze, że nasz zawodnik, 13-letni Miłosz Baszczyński zajął 7. miejsce w Pucharze Polski w sumo. Zawody rozegrano w Gorzowie Wlkp. - informuje trener Tomasz Wiśniewski.

W Gorzowie Miłosz startował jeszcze pod szyldem klubu Nippon Olsztyn, ale wkrótce trenerzy z kwidzyńskiej sekcji zdobędą licencję sumo i wtedy ich podopieczni będą mogli walczyć pod szyldem Judo Zielińscy Kwidzyn. Na kolejne zawody Pucharu Polski, które zostaną rozegrane koło Poznania oprócz Miłosza pojedzie także Klaudia Kaczor.

Judo Zielińscy Kwidzyn. Jedna z walk Klaudii Kaczor (w niebieskiej dżudodze)