Lider za mocny dla piłkarek ręcznych MTS Kwidzyn

Szczypiornistki MTS Kwidzyn nie sprostały liderowi rozgrywek I ligi. W Kielcach podopieczne Roberta Majdzińskiego uległy Koronie Handball Kielce 24:32 (10:17). O porażce zadecydowała pierwsza połowa.

Jesienią MTS Kwidzyn rozgromił u siebie kielczanki 27:18, ale od tamtego czasu sporo się zmieniło. Kwidzynianki na pewno nie są w tak znakomitej dyspozycji jak wtedy, zaś celujące w awans rywalki w trakcie zimowej przerwy znacznie się wzmocniły pozyskując choćby byłą reprezentantkę Polski Kristinę Repelewska. To własnie ona była jedną z zawodniczek, które w rewanżowym meczu najbardziej nękały MTS. Tą drugą była Honorata Syncerz.

Początek meczu był jeszcze dość wyrównany i w 10 min. MTS przegrywał tylko 5:6. W następnych minutach gospodynie zdobyły jednak cztery gole z rzędu, a potem do końca pierwszej połowy powiększyły jeszcze nieco przewagę. Na przerwę kwidzynianki schodziły z wynikiem 10:17.

Na początku drugiej połowy przewaga Korony Handball wzrosła nawet do 10 goli, ale potem gospodynie nie forsowały już takiego tempa dzięki czemu MTS minimalnie zmniejszył straty. Ostatecznie spotkanie skończyło się ośmiobramkową porażką kwidzynianek. Najskuteczniejsza w naszym zespole była Alicja Pękala, która zdobyła 5 goli.

Do zakończenia rozgrywek I ligi pozostały już tylko dwie serie spotkań. Za tydzień kwidzynianki czeka wyprawa do Warszawy na mecz z AZS AWF, a sezon zakończą meczem u siebie z SMS ZPRP Płock. Żeby obronić trzecią lokatę w tabeli zawodniczki MTS muszą wygrać choć jedno z tych dwóch spotkań.

Do relacji dołączyliśmy galerię zdjęć z pierwszego meczu pomiędzy MTS Kwidzyn a Koroną Handball Kielce.

Korona Handball Kielce - MTS Kwidzyn 32:24 (17:10)
Korona Handball: Hibner, Orowicz - Repelewska 8, Syncerz 8, Kaźmiruk 3, Czubaj 2, Więckowska 2, Młynarska 1, Kędzior 1, Zimnicka. Kary: 12 min. (Czubaj, Kaźmiruk - po 4 min., Skowrońska, Syncerz - po 2 min.).
MTS: Bielak, Kłos - Pękala 5, Kowalska 4, Hartman 3, Szynkaruk 3, Wąsik 3, Zawalich 3, Chmara 1, Heromińska 1, Wicik 1, Gędłek, Grabowska, Siuda, Czarnik. Kary: 20 min. (Wąsik, Czarnik - po 4 min., Wicik, Siuda, Chmara, Synkaruk, Hartman, Pękala - po 2 min.).
Sędziowali: Jac, Wrona (Tarnów).