Lekkoatletyka. Zbigniew Jost mistrzem Polski juniorów!

Zbigniew Jost
Zbigniew Jost archiwum KKL Rodło
Zbigniew Jost, zawodnik Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło został mistrzem Polski juniorów w biegu na 5000 m. Podopieczny Wojciecha Margulewicza triumfował z wynikiem 15,12,97. O medale rywalizowano w Białej Podlaskiej.

Dotychczas największym sukcesem 19-letniego Zbigniewa Josta było mistrzostw Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych, które wywalczył w 2013 roku, w Kwidzynie. Jeśli chodzi o starty na bieżni, to już przed rokiem otarł się o medal mistrzostw Polski juniorów na 5000 m. Na zawodach w Toruniu pobił życiówkę - 15:09.60, ale wystarczyło to tylko do czwartego miejsca. W tym roku pobiegł o 3 sekundy wolniej, ale stanął na najwyższym stopniu podium!