Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 1:0 (0:0).Biało-zieloni rządzą w Trójmieście!

Paweł Stankiewicz
T. Bołt
W derbach piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała z Arką Gdynia 1:0 (0:0). A zwycięskiego gola strzelił Piotr Wiśniewski. Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Kożans, Wołąkiewicz - Bajić, Surma, Nowak - Lukjanovs, Buval, Traore. Arka: Witkowski - Bruma, Rozić, Szmatiuk, Noll - Płotka - Labukas, Budziński, Bożok, Glavina - Ivanovski.

1 min. - sędzia Mirosław Górecki z Katowic rozpoczął derby Trójmiasta!
2 min. - pierwsza próba strzału. Uderzał Traore, ale niecelnie
11 min. - Glavina z rogu próbował wkręcić piłkę do bramki, ale dobra interwencja Kapsy
23 min. - w starciu z Budzińskim kontuzji doznał Bajić. Serb na noszach opuścił boisko i wydawało się, że nie będzie kontynuować gry. Bajić wrócił jednak na boisko
28 min. - Bajić jednak nie był w stanie kontynuować gry i w jego miejsce na boisko wszedł Wiśniewski
29 min. - derby na razie rozczarowują. Mało jest ciekawej i szybkiej gry, w ogólnie nie ma spięć podbramkowych. Obaj bramkarze nie musieli jeszcze interweniować
32 min. - pierwszy celny strzał w meczu. Deleu oddał strzał z dystansu, ale piłkę pewnie złapał Norbert Witkowski
34 min. - żółta kartka dla Szmatiuka, za faul na Buvalu. Rzut wolny dla Lechii z dobrej pozycji, ale strzał Traore za słaby
36 min. - bramkowa szansa Traore, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, aż został zablokowany przez Szmatiuka
38 min. - żółta kartka dla Rozicia
45 min. - koniec pierwszej połowy meczu.To było nudne 45 minut. Lechia - Arka 0:0

46 min. - początek drugiej połowy meczu derbowego
47 min. - pierwsze minuty tej części gry dla Lechii. Po podaniu Traore, bliski szczęścia był Buval
48 min. - z prawej stron dośrodkował Traore, a po strzale głową Lukjanovsa piłkę złapał Witkowski
51 min. - po ładnej akcji Deleu strzelał Wiśniewski. Wprost w Witkowskiego. Po chwili bramkarz Arki złapał piłkę po uderzeniu Nowaka
64 min. - zmiana w Arce: za Labukasa wszedł Wilczyński
67 min. - zmiana w Lechii: za Lukjanovsa wszedł Dawidowski
68 min. - szansa Lechii na gola. Do prostopadłego podania Nowaka doszedł Traore, ale Witkowski odważnym wyjściem wygarnął mu piłkę
72 min. - żółta kartka dla Traore
78 min. - 1:0 dla Lechii!!! Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Nowaka, a Wiśniewski wykorzystał nieporozumienie obrońców oraz bramkarza i z bliska głową skierował piłkę do siatki!
82 min. - przepychanki na boisku piłkarzy obu zespołów. Żółte kartki ujrzeli Buval z Lechii oraz Ivanovski i Noll z Arki
85 min. - zmiana w Arce: za Budzińskiego wszedł Mawaye
86 min. - brutalny faul Bożoka, kolejne przepychanki. Czerwona kartka dla Bożoka!
90 min. - sędzia przedłużył mecz aż o 6 minut
90-+1 min. - zmiana w Lechii: za Buvala wszedł Pietrowski
90+6 min. - koniec meczu. Lechia wygrała z Arką 1:0!!!