Kwidzyn/tenis stołowy. Druga minimalna porażka MTS w III lidze

MTS czeka na następcę Michała Koryckiego, najlepszego wychowanka w historii kwidzyńskiego klubu Rafał Cybulski
Kwidzyn. Tenisiści stołowi MTS w drugim meczu II ligi po raz drugi przegrali w stosunku 4:6. Tym razem podopieczni Mariusza Schaefera ulegli AZS AWF II Gdańsk.

Kwidzyn. Tenis stołowy - III liga

- W ubiegłym roku, w drugiej rundzie drugiej ligi, aż sześciokrotnie MTS przegrał 4:6. W tym sezonie zaczynamy podobnie, dwie porażki najniższym stosunkiem nie napawają optymizmem - przyznaje Mariusz Schaefer, trener kwidzynian.

Mecz z gdańszczanami był wyrównany i gry singlowe wyszły na remis, ale o porażce kwidzynian zadecydowały, przegrane deble.

- Para Szołtys- Malarczyk w piątym secie dwukrotnie miała piłki meczowe, ale ostatecznie przegrała seta 14:16. Szkoda straconego pechowo remisu - mówi szkoleniowiec MTS.

MTS Kwidzyn – KS AZS AWFiS II Gdańsk 4:6
Punkty dla MTS zdobyli: Leszek Małachowski, Łukasz Cichocki, Andrzej Malarczyk oraz Tomasz Szołtys – 1 .

Tenis stołowy - IV liga
Drugi zespół MTS złożony z dwóch kadetów i młodziczki dowodzonych przez jednego seniora Dariusza Schaefera rozpoczął rywalizację w IV lidze od wyjazdowego remisu 9:9 z ŻTS II Kmiecin. Choć zwycięstwo było blisko, bo w pewnym momencie kwidzynianie prowadzili już 5:1, a przed ostatnią grą było 9:8. Niestety Błażej Jędrzejewski mimo prowadzenia 2:1 w setach ostatecznie przegrał z rutynowanym rywalem i mecz skończył się podziałem punktów.

- No cóż przed kwidzyńska młodzieżą jeszcze bardzo dużo gier o zwycięstwa, doświadczenie i zwykłe ligowe „cwaniactwo”! - podsumował Mariusz Schaefer.

ŻTS II Kmiecin - MTS II Kwidzyn 9:9
Punkty dla MTS zdobyli: Dariusz Schaefer – 3, Błażej Jędrzejewski – 2, Michał Małachowski – 1, Natalia Kawecka – 1 oraz Dariusz Schaefer – Błażej Jędrzejewski i Michał Małachowski – Natalia Kawecka – po 1.