Kwidzyński Usar stracił pierwsze ligowe punkty. Wysokie zwycięstwo Gwardii Koszalin

OPRAC.:
Szczypiorniści Usara Kwidzyn doznali pierwszej ligowej porażki. Podopieczni trenera Marka Boneczki przegrali na własnym terenie z Gwardią Koszalin 22:34. W ligowej tabeli kwidzynianie zajmują VI pozycję.

Choć przed meczem kwidzynianie zajmowali wyższą lokatę w ligowej tabeli to trudno było wskazać faworyta tego meczu. Gra rozpoczęła się od skutecznej gry w obronie obu zespołów, a także wymianie bramka za bramkę. Stan ten trwał do 15 minuty, kiedy to na tablicy wyników widniał remis 6:6. Do tego momentu za bramki odpowiadali głównie Łukasz Cieślak (3 trafienia) oraz Dominik Sonnenfeld (2 trafienia). Kolejne 5 minut kwidzynianie wygrali natomiast 4:0, a dwie piękne bramki zdobył Paweł Rynk. Warto podkreślić, że były to dwie kontry, przy których asysty zanotował bramkarz Usaru Adam Wolański. Doświadczony golkiper przerzucił piłkę przez całe boisko precyzyjnie zagrywając do wychodzącego w górę skrzydłowego gospodarzy.

W dalszej części pierwszej połowy gospodarze zanotowali niestety pewien przestój w ofensywie, co skrupulatnie wykorzystali zawodnicy Gwardii. Przez kolejne 10 minut zawodnicy Usaru trafili zaledwie dwa razy, a goście odpowiedzieli aż siedmioma trafieniami i schodzili do szatni prowadząc 12:13. Zacięta i emocjonująca pierwsza połowa zapowiadała wyrównaną walkę do samego końca. Nic bardziej mylnego. Mimo dość szybko zdobytej przez kwidzynian bramki nr 13, na kolejne trafienie czekaliśmy aż do 37 minuty. Goście w tym czasie mieli ich już na koncie 18 i prowadzili czterobramkową przewagą. Kolejny bezbramkowy przestój podopieczni trenera Marka Boneczki zanotowali od 43 do 51 minuty. Ośmiominutową niemoc gospodarzy doskonale wykorzystali rywale. W efekcie w 58 minucie spotkania przewaga gwardzistów wynosiła aż 16 bramek! Sprawa zwycięstwa w tym spotkaniu była więc już rozstrzygnięta. W końcówce kwidzynianie zdołali jedynie zmniejszyć rozmiar strat do 12 bramek, jednak komplet punktów powędrował do Koszalina.

Usar Kwidzyn – Gwardia Koszalin 22:34 (12:13)

Usar: Wolański Adam 1, Goszczycki Dawid - Cieślak Łukasz 4, Janiszewski Bartosz 3, Sonnenfeld Dominik 3, Rynk Paweł 3, Nogowski Adrian 3, Szwed Jacek 2, Pożoga Szymon 1, Dąbrowski Nikolas 1, Raczkowski Hubert 1, Werra Beniamin, Gryń Karol, Boryń Dominik, Nawrocki Kamil, Preuss Bartosz. Gwardia: Rycharski Henryk, Bugaj Mirosław - Szcześniak Dawid 7, Radosz Jakub 7, Maliarevych Mykola 7, Kiciński Patryk 4, Kruchkou Maksim 4, Dzierżawski Paweł 3, Słodkowski Jakub 1, Skiba Piotr 1, Paszkowski Bartosz, Stawecki Sebastian, Jakutowicz Marek, Bujnowski Jakub, Derdzikowski Michał.

Wyniki 4 kolejki I ligi mężczyzn, gr. A:

MKS Grudziądz – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 26:24 (14:12), Usar Kwidzyn – Gwardia Koszalin 22:34 (12:13), Tytani Wejherowo – GKS Autoinwest Żukowo 22:38 (11:17), Warmia Energa Olsztyn – SMS ZPRP Kwidzyn 29:21 (15:11), SMS ZPRP Gdańsk – KPR Elbląg 25:27 (8:13), Nielba Wągrowiec - pauza