Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło” z czterema medalami Mistrzostw Województwa Pomorskiego. Srebro dla Jakuba Wojtasia i Antoniny Kil

Dobry start w rywalizacji 13 i 14 - latków odnotowały również (od lewej): Alicja Górna, Pola Kamińska i Kinga Zaparucha Fot. materiały nadesłane
Cztery medale wywalczyli lekkoatleci KKL „Rodło” w rozgrywanych w Toruniu Mistrzostwach Województwa Pomorskiego. Srebrne krążki trafiły do Jakuba Wojtasia i Antoniny Kil, a brąz wywalczyli Tymoteusz Kil oraz Wiktorii Krysiak. Mogło być jeszcze lepiej, ale niektórym po prostu zabrakło sportowego szczęścia.

W toruńskiej Arenie jednocześnie rozgrywano zarówno Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kategoriach U16, U18 i U20, a także Memoriał im. Ireny Szewińskiej dla dzieci 12 i 14 letnich. Lekkoatletom KKL „Rodło” w toruńskich zawodach udało się wywalczyć 2 srebrne i 2 brązowe krążki.

Srebrny medal w biegu juniorów młodszych (U18) na 2000 metrów wywalczył Jakub Wojtaś, który dotarł do mety z czasem 6:12.41, bijąc swój dotychczasowy rekord życiowy. Lepszy od kwidzynianina okazał się jedynie Maciej Janta z Taleksu Borzytuchom, który uzyskał 6:01.30. Srebro wywalczyła również Antonina Kil, która zajęła II miejsce w biegu młodziczek (U16) na 1000 m. Zawodniczka KKL „Rodło” uzyskała czas 3:27.80 przegrywając jedynie z Agatą Machnikowską (Zantyr Sztum – 3:15.95)

- W biegu tym jednak to nie Tosia była główną faworytką, a Zuzia Zielińska. Niestety jak to w sporcie bywa, biegnąc na pierwszym miejscu i mając zwycięstwo w kieszeni, przewróciła się potykając o nogi innej zawodniczki. Ambitnie zdołała jednak dobiec do mety na IV miejscu, tracąc do medalu niespełna sekundę (3:30.57) – informują działacze Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło”.

Brąz w rywalizacji juniorek młodszych (U18) na 2000 m wywalczyła z kolei Wiktoria Krysiak. Kwidzynianka dobiegła do mety z czasem 7:13.12, a przed nią znalazły się jedynie dwie zawodniczki SKLA Sopot: Monika Urban - 6:33.21 oraz Aleksandra Szulska - 6.35.13.
Medal wywalczył także Tymoteusz Kil, który zajął III miejsce w biegu juniorów (U20) na 800 metrów. Jak podkreślono przed biegiem zachorował i przystąpił do rywalizacji bardzo osłabiony. Kwidzynianin miał jednak zagwarantowany brąz już przed startem, bowiem w jego wyścigu wystartowała tylko trójka reprezentantów województwa pomorskiego. Wygrał Szymon Bielaszewski z LLK Ziemi Kociewskiej Skórcz – 2:00.77, przed Bartoszem Rusoniem z Talex Borzytuchom – 2:02.39. Kwidzynianin uzyskał natomiast 2:15.00 zamykając pięcioosobową stawkę zawodników z tej kategorii (dwie osoby nie stawiły się na starcie).

Blisko podium była natomiast Milena Frej startująca w biegu juniorów (U20) na 400 m, która zajęła ostatecznie IV miejsce z wynikiem 63.27. Na IV miejscu swój start w biegu juniorek młodszych (U18) na 1000 m zakończyła także Natalia Proć. Co więcej w swym starcie uzyskała czas 3:22.52 tracąc do brązowego medalu niecałą sekundę. Na VIII pozycji swój start w rywalizacji młodziczek (U16) na 300 m zakończyła natomiast Małgorzata Szostek (czas: 47.77).

Najmłodsi zawodnicy KKL „Rodło” (13 i 14-latkowie) rywalizowali natomiast w biegu na 600 metrów. Z trójki kwidzyńskich reprezentantek najlepiej wypadła Alicja Górna, która uplasowała się na V miejscu, uzyskując czas 1:55.88, co jest jej nowym rekordem życiowym. Na XII miejscu sklasyfikowana została Kinga Zaparucha – 2:07.63, a dwa miejsca niżej Pola Kamińska – 2:16.38.

- Pola i Alicja trenują zaledwie od dwóch miesięcy, a Kinga dopiero co wróciła do treningów po 1,5 miesięcznej przerwie. Przy wytężonej pracy już niedługo usłyszymy jednak o tych młodych talentach w kontekście wygrywanych zawodów i zdobywanych medali – podkreślają trenerzy KKL „Ro

dło”.

Na koniec warto również dodać, że poza mistrzostwami województwa, w biegu na 600 m juniorów (U20) w Toruniu, rywalizował również Miłosz Wesołowski. Zawodnik KKL „Rodło” był jedynym reprezentantem województwa pomorskiego, a w biegu startował z ósemka lekkoatletów z województwa kujawsko-pomorskiego, a także Olsztyna i Aleksandrowa Łódzkiego. W swym starcie Miłosz zajął ostatecznie II miejsce z czasem 1:22.12, ulegając jedynie Kacprowi Lewalskiemu z AZS UWM Olsztyn – 1:17.84.