Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kwidzyńscy policjanci przypominają - Nie bądźmy obojętni wobec osób narażonych na wychłodzenie!

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Okres zimowy, to czas w którym dochodzi do znacznych spadków temperatury powietrza. Może to stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia, zwłaszcza osób bezdomnych, czy innych wymagających pomocy i narażonych na wychłodzenie. Nie przechodźmy obojętnie obok osób nocujących na klatkach schodowych, w opuszczonych budynkach, w okolicach śmietników, czy ogródków działkowych lub nietrzeźwych, narażonych na działanie niskiej temperatury. Każdy taki przypadek można zgłaszać policji, straży miejskiej lub pracownikom ośrodków pomocy społecznej.

W związku z okresem zimowym, podczas którego dochodzi do znacznego spadku temperatury powietrza, policjanci przypominają, że należy zwrócić szczególną uwagę na problemy osób narażonych na wychłodzenie. Chodzi o osoby bezdomne, nieporadne życiowo, starsze czy incydentalnie znajdujące się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Policjanci prowadzą wzmożone kontrole warunków bytowych takich osób i apelują o niepozostawanie obojętnym wobec ludzi bezdomnych, nocujących w wiatach śmietnikowych, altankach ogrodowych, opuszczonych budynkach, czy na klatkach schodowych.

- Niejednokrotnie naszej pomocy potrzebują też osoby nietrzeźwe lub samotne, które ze względu na sytuację życiową (podeszły wiek, niepełnosprawność) mogą być szczególnie narażone na skutki zimy. O każdej sytuacji zagrożenia czyjegoś życia lub zdrowia należy informować odpowiednie służby, takie jak policja, straż miejska, pogotowie, ośrodki pomocy społecznej.

Informacje przekazane policji, straży miejskiej, gminnej lub ośrodkom pomocy, pomogą w ustaleniu miejsc pobytu osób narażonych na wychłodzenie i zapewnieniu im odpowiedniej pomocy doraźnej lub długoterminowej. Pamiętajmy – razem możemy zapobiec tragedii. W całym kraju funkcjonuje bezpłatny numer alarmowy do służb ratunkowych 112.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto