Kwidzynianki zwyciężają AZS UMCS Lublin w meczu I ligi kobiet [ZDJĘCIA]

MTS Kwidzyn pokonał AZS UMCS Lublin w zaległym meczu I ligi kobiet. Fot. Mirosław Wiśniewski
Szczypiornistki MTS Kwidzyn pewnie pokonały AZS UMCS Lublin w zaległym spotkaniu (mecz 1 kolejki) I ligi kobiet. Podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego wygrały 28:19, choć do przerwy było to dość wyrównane spotkanie. W drugiej połowie znakomicie w zespole z Kwidzyna zagrała jednak Andżelika Zimoch, która zdobyła 5 bramek i walnie przyczyniła się do zdobycia bezpiecznej przewagi nad rywalkami.

Mecz rozpoczął się od trafienia Gabrieli Tomczyk, jednak przewaga na parkiecie należała do kwidzynianek. W efekcie podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego rzuciły cztery bramki z rzędu i objęły prowadzenie 4:1. Zawodniczki z Lublina szybko odrobiły jednak straty i 3 minuty później doprowadziły do remisu 4:4. Na tym nie skończyła się jednak przewaga lublinianek, bo chwilę później Diana Vlasiuk wykorzystała dwa rzuty karne i po 9 minutach AZS UMCS prowadził 4:6. Kwidzynianki na szczęście przerwały to pasmo bramek golem Julii Kubiak. W 12 minucie mieliśmy natomiast remis po bramce Andżeliki Zimoch - 6:6.

Od tego momentu trwała wyrównana walka o zdobycie trwałej przewagi na parkiecie. Zespoły odpowiadały jednak ciosem za cios i wynik oscylował wokół remisu. W 21 minucie kwidzyniankom udało się jednak odskoczyć na dwa trafienia po golu Julii Kupc - 11:9. Chwilę później wszystko wróciło jednak do utartego schematu. Podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego zdobyły bowiem 3 bramki z rzędu i wyszły na skromne prowadzenie 11:12. Gospodynie wyrównały jednak po bramce Natalii Kamienieckiej, a wynik przez kilka minut ponownie oscylował wokół remisu. W 30 minucie po golach Sandry Guziewicz i Wiktorii Gaury gospodynie ponownie odskoczyły na dwie bramki przewagi - 15:13. Jeszcze przed przerwą istniejącą różnicę zniwelowała jednak Agnieszka Ziętek.

Po przerwie kwidzynianki w końcu znalazły jednak sposób na drużynę AZS UMCS. MTS rozpoczął bowiem grę zdobywając 4 bramki przy zaledwie jednym trafieniu gości - 19:15. Chwilę później dwie bramki Andżeliki Zimoch pozwoliły natomiast kwidzyniankom na prowadzenie już 5 bramkami – 21:16. Lublinianki starały się nawiązać walkę z gospodyniami, zdobywając bramki po rzutach Magdaleny Markowicz i Anny Bańki - 21:18. Na więcej rywalkom nie pozwoliły już zawodniczki MTS. W efekcie ostatni kwadrans meczu to totalna dominacja piłkarek z Kwidzyna. Podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego zdobyły aż 7 bramek przy zaledwie jednym trafieniu Akademiczek, pewnie wygrywając to spotkanie 28:19.

MTS Kwidzyn - AZS UMCS Lublin 28:19 (15:14)
MTS: Markava, Wasilewska - Guziewicz 3, Myścich, Kossakowska 1, Gaura 2, Czapiewska 1, Gimińska 2, Kubiak 2, Kamieniecka 4, Zimoch 7, Kupc 6, Pietrasik, Borowska.
AZS UMCS: Nóżka, Żywot - Olek, Dziuba 1, Bańka 3, Ziętek 1, Markowicz 4, Warias, Suszek 3, Tomczyk 3, Kuc, Mikocka, Vlasiuk 4.

MMTS Kwidzyn przegrał z Torus Wybrzeżem Gdańsk. To 9. porażka kwidzynian w tym sezonie

MMTS Kwidzyn przegrał z Torus Wybrzeżem Gdańsk. To 9 porażka...

Usar ogrywa Sokoła Porcelanę Lubianę Kościerzyna. Zwycięstwo zapewniły rzuty karne

Usar ogrywa Sokoła Porcelanę Lubianę Kościerzyna. Zwycięstwo...