Kwidzynianki wygrywają w I lidze kobiet. MTS lepszy od Wesołej Warszawa

Szczypiornistki MTS Kwidzyn pokonały Wesołą Warszawa 27:24.
Szczypiornistki MTS Kwidzyn pokonały Wesołą Warszawa 27:24. Fot. Mirosław Wiśniewski
Pierwszoligowe zawodniczki MTS Kwidzyn wywalczyły swój kolejny komplet punktów. Tym razem podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego na własnym terenie pokonały Wesołą Warszawa 27:24. Kwidzynianki do zwycięstwa poprowadził duet: Sandra Guziewicz – Julia Kupc, który łącznie zdobył aż 17 bramek.

Początek meczu był dość wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Jako pierwsze z tego schematu wyłamały się gospodynie, które w 11 minucie meczu rozpoczęły swoją efektowną serię zdobytych bramek. Przez 11 kolejnych minut podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego trafiły bowiem siedmiokrotnie przy zaledwie jednym trafieniu gości (rzut karny Joanny Mierzejewskiej). W efekcie po 22 minutach kwidzynianki prowadziły 11:5. I gdy wszyscy wietrzyli już pogrom warszawskiej ekipy, zawodniczki MTS przestały trafiać do bramki rywalek. Przez 8 minut gospodynie nie zdobyły żadnej bramki pozwalając rywalkom na zdobycie 7 goli z rzędu! W efekcie pierwsza połowa zakończyła się dość zaskakującym prowadzeniem Wesołej Warszawa 11:12.

Po przerwie, po bramkach Marty Musiał i Joanny Mierzejewskiej, warszawianki powiększyły swoją przewagę do 3 bramek - 12:15. MTS starał się jednak utrzymywać kontakt bramkowy z rywalem o co dbały Julia Kupc i Dominika Gimińska. Dzięki temu kwidzynianki traciły do rywalek tylko 1-2 bramki. Sytuacja ta utrzymała się do 47 minuty meczu i wyniku 17:19. Wówczas kolejne 5 minut gry zdominowały kwidzynianki, które zdobyły 5 bramek przy jednym trafieniu gości. Po 52 minutach gry MTS prowadził zatem we własnej hali 22:20. Sześć minut później po skutecznych rzutach Sandry Guziewicz kwidzynianki powiększyły natomiast swoją przewagę do 3 trafień - 26:23. Jak się okazało różnica ta utrzymała się już do końca tego spotkania, a kwidzynianki mogły dopisać na swoim koncie kolejny komplet punktów.

MTS Kwidzyn - Wesoła Warszawa 27:24 (11:12)
MTS: Markava, Wasilewska - Guziewicz 9, Myścich 1, Gaura 1, Boryń 2, Trzaska 2, Gimińska 2, Kubiak, Zimoch 1, Milewska, Kupc 8, Borowska 1.
Wesoła: Osińska - Skoczeń 3, Kosiorek 3, Mazur, Adamowicz 3, Mierzejewska 10, Szybińska 2, Musiał 3.

Wyniki 10 kolejki I ligi kobiet, grupy A:
ChKS PŁ Łódź - Sambor Tczew 18:28 (10:13), SMS ZPRP I Płock - AZS UMCS Lublin 27:30 (13:12), AZS AWF Warszawa - Varsovia Warszawa 27:26 (15:11), Jutrzenka Płock - SMS ZPRP II Płock 24:25 (14:11), AZS Uniwersytet Warszawski - MKS Karczew 21:35 (8:18), MTS Kwidzyn - Wesoła Warszawa 27:24 (11:12), KS Kościerzyna - pauza.

Już jutro (środa – 4 grudnia) MTS Kwidzyn rozegra natomiast swoje kolejne spotkanie ligowe. W hali przy ul. Wiejskiej kwidzynianki podejmować będą SMS ZPRP II Płock. Będzie to rozegrane awansem starcie 12 kolejki. Początek meczu przewidziano na godz. 19.00.