Kwidzynianie ośmiokrotnie na podium zawodów „Wyspa – O-Cup 2022”. Zwycięstwa Igi Müller, Piotra Froma i Katarzyny Szafarewicz

OPRAC.:
W gdańskich zawodach kwidzynianie ośmiokrotnie stawali na podium w różnych kategoriach wiekowych Fot. materiały nadesłane
Iga Müller, Piotr From oraz Katarzyna Szafarewicz wygrali swoje kategorie wiekowe w gdańskich zawodach w biegach na orientację „Wyspa O-Cup 2022”. Warto dodać, że zawodnicy UMKS Kwidzyn aż ośmiokrotnie stawali na podium tych zawodów.

W połowie marca odbyły się pierwsze w tym roku zawody rangi ogólnopolskiej w biegu na orientację „Wyspa O-Cup”. Ich organizatorem był gdański klub bno PKO Harpagan Gdańsk, a sportowe zmagania odbyły się na Wyspie Sobieszowskiej, u ujścia Martwej Wisły. W przepięknych sceneriach wyspy odbyły się po trzy biegi w każdej kategorii sportowej, w których wystartowało łącznie ponad trzystu zawodników z klubów polskich, a także kilkunastu zawodników zagranicznych. W zawodach „Wyspa O-Cup 2022” bardzo dobrze zaprezentowali się również zawodnicy UMKS Kwidzyn. Kwidzynianie ośmiokrotnie stawali na podium, a troje z nich wywalczyło pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Na najwyższym miejscu podium stanęli Iga Müller (K18), Piotr From (M35) oraz Katarzyna Szafarewicz (K12). Dodajmy przy tym, że Iga i Piotr wygrali wszystkie trzy biegi, natomiast Katarzyna wygrała dwa biegi, a raz zajęła II pozycję. Drugie miejsca na podium wywalczyli z kolei Paula Wejtko (K10), Paweł Pękal (M12), Wiktor Müller (M18) oraz Przemysław Jędras (M40), jeden z trenerów UMKS. Trzecie miejsce w kategorii M12 wywalczył natomiast Jakub Jędras.
Tuż za podium, na miejscach IV-VI zameldowało się kolejna ósemka zawodników UMKS. Na IV pozycji, z niewielką stratą do III miejsca, zawody ukończyli: Gabriela Rombel (K12), Kinga Rygielska (K18), Maja Roszak (K45), Wiktor Rygielski (M16) i Piotr Wdowczyk (M35). Na VI miejscu sklasyfikowano natomiast Patrycję Pabian (K40), Wojciecha Dronia (M12) oraz Adama Zarembę (M16).

- W zawodach wzięli też udział zawodnicy UMKS, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w biegach na orientację. Dla wielu z nich były to pierwsze zawody, w których wzięli udział. Pokonywali swoje trasy dzielnie, w większości docierając do mety i zaliczając po drodze, w odpowiedniej kolejności, wszystkie punkty kontrolne – informuje Piotr Szafarewicz z UMKS Kwidzyn.

Sportowe zmagania zawodników UMKS można obejrzeć na stronie organizatora imprezy. Większość kwidzyńskich zawodników wgrała bowiem trucki (ślady przebiegów zarejestrowane przy użyciu sportowych zegarków z GPS) na stronę gdańskich zawodów w zakładce „livelox”, gdzie po kliknięciu w przycisk „Replay” można niejako na żywo prześledzić pokonywanie tras przez poszczególnych biegaczy.

Biegi można śledzić pod adresami:

Warto również dodać, że w dniach 1-3 kwietnia 2022 r. kwidzynianie rywalizować będą na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej w zawodach CEYOC (Puchar Europy Środkowej Juniorów) oraz Wawel Spring Cup.

- W międzynarodowych zawodach CEYOC, które są równocześnie eliminacją do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów, wezmą udział kwidzyńscy zawodnicy z kategoriach KM16 i KM18. Troje z nich: Hanna Perfikowska oraz Iga i Wiktor Müller startować będą w barwach reprezentacji Polski, a pozostali w barwach UMKS Kwidzyn. W zawodach Wawel Spring Cup wezmą natomiast udział zawodnicy z kategorii KM12 i KM14 – dodaje P. Szafarewicz.