Kwidzynianie na starcie Północnej Ligi Wyścigów Rowerowych MTB w Grudziądzu

Czwarte miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Paula Budzyńska (Cyklo Kwidzyn).
Czwarte miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Paula Budzyńska (Cyklo Kwidzyn). Fot. Łukasz Szalkowski
Paulina Budzyńska (Cyklo Kwidzyn) zajęła IV miejsce w kategorii pań w zawodach Północnej Ligi Wyścigów Rowerowych MTB w Grudziądzu. Wśród mężczyzn najlepszym z kwidzyniaków był Bartosz Turoń, który dojechał na metę na 13 miejscu, a w kat. M30 był trzeci. Warto dodać, że startujący rywalizowali na trasie rowerowej Singletrack Wisła, a także w Lesie Świętopełka.

W grudziądzkich zawodach rywalizowało 150 zawodników. Chętnych oczywiście było znacznie więcej, ale taki limit narzucały wytyczne związane z pandemią COVID-19. Ostatecznie startujący w grudziądzkich zawodach Północnej Ligi MTB rywalizowali w dwóch wyścigach, ścigając się na trasie ok. 15 km (kobiety, młodzicy, juniorzy) oraz 25 km (mężczyźni).

W rywalizacji na 15 km (Wyścig 1) w kategorii juniorów triumfował Mikołaj Kuczwalski (Sara Workwear Wheel Brothers Racing), wśród młodzików najszybszy był Kacper Doppke (Klif Team Chłapowo), a w najszybszą zawodniczką okazała się Katarzyna Grochowska (Team MX Skórcz). Tuż za podium w kategorii pań znalazła się Paula Budzyńska (Cyklo Kwidzyn), która zajęła ostatecznie 4. miejsce w tej kategorii, natomiast w klasyfikacji ogólnej dojechała do mety na 17 pozycji.
Na dystansie 25 km (Wyścig 2) w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali natomiast: Miłosz Zawierski (Sportowiec Piła) – M20, Łukasz Derheld (ASE Trek Gdynia) – M30, Norbert Łysiak (N-Bike Academy) – M40 oraz Tomasz Jarząbek (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) – M50+.

W zawodach rywalizowała również piątka zawodników z Kwidzyna. Najwyższej ulokował się Bartosz Turoń, który w łącznej klasyfikacji zajął 13. miejsce, a swojej kategorii wiekowej (M20) był trzeci. Leszek Szczepański uplasował się na 32. miejscu, ale w kategorii M30 został sklasyfikowany na 10. miejscu. W tej samej kategorii wiekowej startował również Bogusław Olszewski, który sklasyfikowany został ostatecznie (nie ukończył wyścigu) na 36 miejscu. W kategorii M40 na 11. miejscu wyścig ukończył natomiast Dominik Sudoł, a tuż za nim uplasował się Grzegorz Drosiński.