Kwidzynianie Klaudia Kaczor i Hubert Olszewski zgarnęli 6 medali Pucharu Polski juniorów i seniorów w sumo

Kwidzyńscy medaliści: Klaudia Kaczor i Hubert Olszowiec, z trenerem Tomaszem Wiśniewskim materiały nadesłane
Złoto, srebro i 4 brązowe medale – to efekt startu dwójki reprezentantów Judo Zielińscy Kwidzyn w zawodach Pucharu Polski juniorów i seniorów w sumo. Na najwyższym stopniu podium stanęła Klaudia Kaczor, która wygrała rywalizację w kat. 50 kg. Srebro wywalczył natomiast Hubert Olszewski, który w kat. 100 kg był drugi.

Zawody Pucharu Polski seniorów i juniorów w sumo odbywały się w Dębicy. Barwy Judo Zielińscy Kwidzyn reprezentowała na nich dwójka sumitów: Klaudia Kaczor oraz Hubert Olszowiec.

Klaudia występowała w kategorii juniorek do 50 kg, w której rywalizowała z zawodniczkami z Włynia i Białegostoku. Kwidzynianka pokonała jednak swoje rywalki, co cało jej pewne zwycięstwo w tej kategorii wagowej. Co ciekawe te same zawodniczki spotkały się ze sobą także w kat. 55 kg. Tym razem Klaudia została dwukrotnie pokonana. Złoto trafiło do Justyny Komzy z Włynia, srebro do Elizy Sobolewskiej z Białegostoku, a kwidzynianka musiała zadowolić się brązem.
Warto dodać, że po przerwie zawodniczka Judo Zielińscy Kwidzyn po raz pierwszy wystąpiła także w turnieju seniorek, będąc najmłodszą zawodniczką w kategorii 50 kg. Ostatecznie rywalizację wygrała Gabriela Warchoł z Lubzina, przed Martą Gruszkiewicz z Zamościa. Klaudia Kaczor zajęła natomiast III miejsce, po wygranych nad Justyną Komzą z Włynia i Agnieszką Elsner z Warszawy.

Hubert Olszowiec w turnieju juniorów rywalizował z kolei w trzech najcięższych kategoriach wagowych. W kategorii 100 kg Hubert zajął II miejsce, ustępując jedynie Maciejowi Nowakowskiemu z Lubzina i pokonując kolejnych w tej klasyfikacji: Sebastiana Cieżko z Lublina oraz Rafała Butyńskiego z Ełku. W kategorii +100 kg Hubert niestety doznał trzech porażek i musiał pogodzić się z zajęciem ostatniego, IV miejsca. Mimo to uhonorowany został brązowym medalem. Kolejny medal w tym kolorze kwidzynianin wywalczył również w kategorii Open, gdzie zajął ostatecznie III miejsce.