Kwidzyn. Wysokie zwycięstwo sparingowe MMTS w Olsztynie. Rafał Biegaj z 6 bramkami na koncie

Szczypiorniści MMTS wygrali sparingowe starcie w Olsztynie 27:19.
Szczypiorniści MMTS wygrali sparingowe starcie w Olsztynie 27:19. Fot. Warmia Energa Olsztyn
Podopieczni Bartłomieja Jaszki wygrali sparingowe starcie z Warmią Energą Olsztyn. MMTS zwyciężył w Olsztynie 27:19, a najskuteczniejszym graczem kwidzyńskiego zespołu był Rafał Biegaj (6 bramek). To drugi mecz kontrolny w wykonaniu czerwono-czarnych po remisie z Torus Wybrzeżem 30:30 (18:18).

Początek meczu był dość zacięty, a pierwsza bramka padła dopiero w 4 minucie gry, po trafieniu Marcia Malewskiego. W odpowiedzi trafił Andrzej Kryński, a chwilę później przed szansą na zdobycie bramki stanął Patryk Grzenkowicz. Niestety skrzydłowy MMTS nie wykorzystał wówczas rzutu karnego. Inicjatywę przejęli natomiast gospodarze, którzy o dwóch kolejnych trafieniach wyszli na prowadzenie 3:1. MMTS jednak spokojnie grał swoją piłkę i po golach Bartosza Nastaja i Andrzeja Kryńskiego kwidzynianie doprowadzili do wyrównania - 3:3. W 12 minucie do siatki trafił także Wiktor Jankowski i goście objęli pierwsze w tym meczu prowadzenie – 3:4.

Prowadzenie Kwidzyna nie trwało jednak długo, bo już minutę później do wyrównania doprowadził Mateusz Kopyciński, a po kolejnych dwóch trafieniach olszynianie odskoczyli rywalom na dwie bramki – 6:4. Dzięki trafieniom Ryszarda Landzwojczaka i Patryka Grzenkowicza kwidzynianie już 4 minuty później odrobili straty – 7:7. Co więcej, w kolejnych minutach MMTS rzucił 4 kolejne bramki przy jednym trafieniu Warmii, odskakując rywalom na trzybramkową przewagę – 8:11. I choć w końcówce olsztynianie zdołali zmniejszyć straty do zaledwie jednej bramki to podopiecznym Bartłomieja Jaszki udało się utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy – 11:13.

Po przerwie MMTS ruszył do ataku i po 3 kolejnych trafieniach powiększył swoją przewagę do 5 bramek – 11:16. W 45 minucie, po dwóch bramkach Rafała Biegaja, przewaga czerwono-czarnych wzrosła natomiast do 6 trafień – 14:20. Pięć minut później olsztynianom udało się co prawda zmniejszyć rozmiary strat do 4 bramek – 18:22, ale na więcej nie pozwolili już gracze MMTS. W ostatnich 10 minutach meczu czerwono-czarni zdobyli bowiem 5 goli przy zaledwie jednym trafieniu gospodarzy, wygrywając to spotkanie 19:27.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - MMTS Kwidzyn 19:27 (11:13)

Warmia Energa: Makowski, Matusiak - Targoński 1, Laskowski 2, Starzec 1, Konkel 3, Kopyciński 3, Sikorski 1, Didyk, Chałmiński 1, Golks 2, Zemełka 1, Kozłowski, Deptuła 1, Dzido 1, Malewski 2.
MMTS: Szczecina, Dudek, Matlęga - Grzenkowicz 3, Kryński 3, Peret 1, Zieniewicz 1, Biegaj 6, Guziewicz 1, Ossowski 1, Potoczny 3, Nastaj 3, Kutyła, Landzwojczak 1, Jankowski 1, Przytuła.