Kwidzyn. Wysoka porażka MTS w Poznaniu. Kwidzynianki nadal bez puntu w I lidze kobiet

Podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego w tym sezonie nadal czekają na ligowe punkty Fot. Mirosław Wiśniewski/archiwum
Trwa fatalna seria szczypiornistek MTS Kwidzyn. Tym razem kwidzynianki przegrały w Poznaniu aż 35:20! Co więcej podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego przegrały wszystkie 5 spotkań i z zerowym dorobkiem na koncie zamykają ligową tablę I ligi kobiet.

Mecz rozpoczął się od bramki Marty Giszczyńskiej, na co kwidzynianki szybko odpowiedziały zdobyciem trzech bramek. Niestety po obiecującym początku, w kolejnych minutach podopiecznym trenera Roberta Majdzińskiego nie szło już tak dobrze. Rozpoczęło się od straty 5 bramek z rzędu, po których w 7 minucie gospodynie prowadziły 5:3. Kwidzynianki starały się walczyć, ale gospodynie skrupulatnie powiększały istniejącą przewagę punktową. W 12 minucie URBIS prowadził 9:7, a kolejny kwadrans to już przygniatająca przewaga zespołu z Poznania.

Piłka ręczna Gniezno. MKS PR Urbis Gniezno vs MTS Kwidzyn. Ś...

Gospodynie zdobyły bowiem 10 bramek przy zaledwie jednym trafieniu Dominiki Szynkaruk. Na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy kwidzynianki przegrywały więc w Poznaniu aż 17:8! Jak się okazało 9-bramkowa przewaga gospodyń utrzymała się do przerwy. Po zmianie stron ponownie dominowały jednak poznanianki. W efekcie przez początkowe 15 minut MTS zdobył zaledwie 3 bramki przy 8 trafieniach miejscowych - 27:13. W 53 minucie, bo bramkach Dominiki Gimińskiej i Zofii Jeżewskiej kwidzynianki zmniejszyły jednak rozmiary strat do 10 trafień - 29:18. Niestety w końcówce podopiecznym trenera Roberta Majdzińskiegu udało się trafić tylko raz za sprawą Patrycji Drewniak. URBIS odpowiedział natomiast 6 bramkami, kończąc mecz wyraźnym zwycięstwem nad zespołem z Kwidzyna.

MKS PR URBIS Gniezno - MTS Kwidzyn 35:20 (19:10)

URBIS: Olejniczak, Konieczna - Kasprowiak 2, Niedzielska 1, Siwka 3, Giszczyńska 9, Chojnacka 4, Dolacińska 4, Bigoszewska-Jackowiak 3, Różewska 3, Rachela 1, Kaczmarek 1, Matysek 1, Łęgowska 3.
MTS: Wasilewska, Niemyt - Trzaska 3, Milewska 2, Myścich 1, Jeżowska Z. 1, Boryń 4, Szynkaruk 2, Gimińska 1, Tadajewska, Szostak, Drewnik 2, Jeżowska M. 1, Dębek 1, Kubiak 1, Nowicka 1.

Wyniki 7 kolejki I ligi kobiet, gr. A:

Sambor Tczew - SMS ZPRP I Płock 35:35 (22:18) k. 1:3, MKS PR URBIS Gniezno - MTS Kwidzyn 35:20 (19:10), Arka Gdynia - Innline AZS Poznań 25:19 (12:7), SMS ZPRP II Płock - Jutrzenka Płock 26:29 (15:14), KS Kościerzyna – pauza.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0