Kwidzyn. Wysoka porażka I-ligowych szczypiornistek MTS z AL-KO AZS Poznań. Skutczna gra duetu: Grzona - Dajczak

Młody zespół MTS Kwidzyn dość wyraźnie przegrał swoje I-ligowe starcie z drużyną AL-KO AZS Poznań Fot. Mirosław Wiśniewski
Pierwszoligowe szczypiornistki MTS Kwidzyn nadal pozostają bez wygranej. W ostatnim spotkaniu kwidzynianki przegrały u siebie z AL-KO AZS Poznań 25:39 i plasują się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Swojej szansy na punkty poszukają we środę, 9 listopada 2022 r., kiedy to zmierza się na wyjeździe z drugim zespołem SMS ZPRP Płock, zamykającym ligową stawkę.

Początek meczu był dość wyrównany, choć w 7 minucie meczu poznaniankom udało się wypracować skromną przewagę bramkową - 3:5. Pięć minut później po bramkach Olaesii Parandii oraz Olhy Shiliukhtiny zespół gości prowadził już dość wyraźnie - 6:9. Dzięki bramkom Marianny Jank gospodynie szybko jednak zmniejszyły istniejącą różnicę do zaledwie jednej bramki - 8:9.

Jak się okazało był to kres możliwości kwidzyńskiego zespołu. W końcówce pierwszej połowy zawodniczki AL-KO AZS skrupulatnie powiększały bowiem swoją przewagę zdobywając dwie bramki przy jednym trafieniu Kwidzyna. Warto w tym miejscu również dodać, że ciężar zdobywania bramek po stronie MTS wzięły na siebie Anna Grzona i Izabela Dajczak. Rywalki grały jednak konsekwentnie, prowadząc do przerwy 21:14.
Początek drugiej połowy meczu był fatalny dla podopiecznych trenera Mariusza Kupca. Przez 7 minut poznanianki zdobyły bowiem 6 bramek przy zaledwie jednym trafieniu Anny Grzony. Po 37 minutach AZS prowadził zatem w Kwidzynie 27:15. Następnie gra wróciła do schematu z końcówki pierwszej połowy, kiedy to zawodniczki gości zdobywały 2 bramki przy jednym trafieniu Kwidzyna. W 49 minucie, po golach Pauliny Sowy, Laury Wosińskiej (karny) i Kamili Kaczanowskiej, zespół AZS prowadził w Kwidzynie już 34:18! Sprawa zwycięstwa była więc w tym meczu rozstrzygnięta. W końcówce kwidzyniankom udało się jedynie nieco zmniejszyć istniejącą różnicę, jednak komplet punktów trafił do Poznania.

Mimo wysokiej porażki trener kwidzynianek był zadowolony z postawy swego zespołu.

-Początek był bardzo fajny i wyrównany, dziewczyny naprawdę fajnie walczyły. Trzeba jednak pamiętać, że w Poznaniu grają same seniorki, podczas gdy nasz zespół oparty jest na rocznikach 2005 i 2006, a więc na juniorkach młodszych. Ze górnego rocznika mamy tylko jedną zawodniczkę w polu. Chwała jednak dziewczynom za walkę. Zawsze podkreślam, że jak walczymy to zwyciężamy. Niestety tym razem proste błędy, po których rywalki nas kontrowały, sprawiły, że wynik nam trochę odjechał. Generalnie jestem jednak zadowolony z postawy dziewczyn – podkreślał po meczu Mariusz Kupc, trener I-ligowego zespołu MTS Kwidzyn.

Przypomniał również, że I liga to „poligon doświadczalny” dla kwidzyńskiego zespołu. Główny nacisk położony jest bowiem na rozgrywki juniorek i juniorek młodszych, gdzie kwidzynianki radzą sobie bardzo dobrze.

MTS Kwidzyn - AL-KO AZS Poznań 25:39 (14:21)

MTS: Dąbrowska W., Peplińska - Grzona 9, Kopik, Baczyńska, Sarnecka 3, Kreft, Monka, Dajczak 7, Kudlewska, Góralska 1, Karwowska 1, Olędzka, Cisewska 1, Jank 3, Pankowiak.
AZS: Olejniczak, Berus, Rzeczycka - Wosińska I. 3, Sowa 4, Wasiak 3, Niziałek 1, Dolacińska 1, Wosińska L. 9, Maziarz 4, Shliukhtina 7, Kaczanowska 1, Domaros 1, Parandii 5.

Wyniki 6 kolejki I ligi kobiet, gr. A:

MMKS Jutrzenka Płock - SPR Pogoń Szczecin 26:36 (15:15), KS Kościerzyna - SPR Sambor Tczew 32:39 (19:17), SPR Arka Gdynia - MKS Brodnica 33:23 (17:12), MTS Kwidzyn - AL-KO AZS Poznań 25:39 (14:21), Bukowsko-Dopiewski KPR - pauza, SMS ZPRP II Płock - pauza.