Kwidzyn. Usar przegrał z MKS Grudziądz w rundzie eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski w pilce ręcznej

Kwidzyński Usar przegrał pucharowe starcie z MKS Grudziądz 25:34
Kwidzyński Usar przegrał pucharowe starcie z MKS Grudziądz 25:34 Fot. Grzegorz Drosiński
Szczypiorniści Usara Kwidzyna szybko zakończyli swą rywalizację w centralnym etapie PGNiG Pucharu Polski. W rundzie eliminacyjnej kwidzynianie przegrali z MKS Grudziądz 25:34 i odpadli z dalszej fazy rozgrywek.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po 6 minutach prowadzili 1:3. Cztery minuty później przewaga zespołu z Grudziądza wzrosła natomist do 3 bramek po trafieniu Adriana Skóry - 3:6. Kwidzynianie jednak szybko poprawili swoją grę, a kolejne trafienia Bartosza Preussa i Dominika Sonnenfelda pozwoliły doprowadzić do wyrównania 6:6. Niestety w 18 minucie gościom udało się ponownie odskoczyć Usarowi. Po dwóch bramkach Pawła Kruszewskiego grudziądzanie prowadzili 7:9, a skromna dwubramkowa przewaga utrzymał się następnie do 28 minuty i stanu 14:16. Końcówkę lepiej rozegrali jednak goście, którzy po trafieniach Sebastiana Rumniaka i Adriana Skróry schodzili na przerwę prowadząc 4 trafieniami - 15:19.

Po wznowieniu gry Grudziądz rozpoczął od zdobycia 5 bramek z rzędu i objęcia prowadzenia 15:24. Kwidzynianie swoje pierwsze trafienie po przerwie zdobyli dopiero w 37 minucie gry, kiedy to drogę do siatki znalazł Dominik Sonnenfeld. Goście odpowiedzieli jednak zdobyciem 4 bramek przy jednym trafieniu Usara i po 41 minutach prowadzili już 17:28.

W 50 minucie gry, po golach Bartosza Preussa i Patryka Wiśniewskiego, gospodarze zmniejszyli istniejącą przewagę do 8 trafień - 22:30. Jak się okazało różnica ta utrzymała się niemal do końca meczu. Na minutę przed końcem, po bramkach Mikołaja Klawińskiego, na tablicy świetlnej widniał wynik 25:33 dla gości. Wynik końcowy ustali natomiast Paweł Maliński, który tym samym przypieczętował awans MKS do kolejnej fazy rozgrywek pucharowych.

Grupa Azoty dość pewnie pokonała kwidzyński zespół wygrywając 26:23

MMTS Kwidzyn przegrywa z Grupą Azoty Tarnów. Kryzys w grze o...

Usar Kwidzyn - MKS Grudziądz 25:34 (15:19)

Usar: Wolański, Jankowski -Wiśniewski 2, Szwed 1, Werra 1, Hara, Pożoga 1, Sonnenfeld 8, Klawiński 2, Boryń 1, Cieślak 2, Rynk 2, Raczkowski 1, Preuss 3, Boneczko, Rozwadowski 1.
MKS: Ziółkowski, Preitz T., Knopik - Sadowski 2, Kruszewski 2, Bieniek 2, Maliński 6, Bartecki 2, Preitz B., Miedziński 3, Kruszewski 6, Wróblewski, Skóra 3, Ciećwierz 1, Rumniak 7.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0