Kwidzyn. Usar przegrał wyjazdowe starcie w Olsztynie. Lider I ligi zdobywa 3 punkty na podopiecznych Marka Boneczki

Niespodzianki nie było i zawodnicy Usara Kwidzyn wysoko przegrali z Warmią Energą Olsztyn, liderem rozgrywek I ligi gr. A Fot. Grzegorz Drosiński
Szczypiorniści Usara Kwidzyn przegrali ligowe starcie z Warmią Energą Olsztyn. Lider I ligi nie dał się zaskoczyć kwidzynianom wygrywając na swoim terenie 30:18. To piąta porażka Usaru w tym sezonie, który w ligowe tabeli spadł na VIII lokatę.

Początek meczu był dość wyrównany. Co prawda gra rozpoczęła się od dwóch bramek gospodarzy, jednak kwidzynianie szybko odpowiedzieli na nie trafieniami Macieja Hary i Bartosza Preussa. Co więcej gdy w 6 minucie meczu kolejnego gola dla Olsztyna zdobył Mateusz Kopyciński kwidzynianie ponownie odpowiedzieli dwoma trafieniami wychodząc tym samym na skromne prowadzenie – 3:4. Niestety w kolejnych 5 minutach meczu rzucali już wyłącznie gospodarze. Po czterech trafieniach z rzędu Warmia Enrega prowadziła więc z Kwidzynem 7:4.

Usar Kwidzyn przegrywa wyjazdowe starcie w Olsztynie

Podopieczni trenera Marka Boneczki próbowali nawiązać walkę z liderem I ligi. Po golach Dominika Sonnenfelda i Pawła Rynka zdołali zmniejszyć rozmiary strat do jednej bramki, a w 22 minucie meczu trafienie Bartosza Preussa dało kwidzynianom remis 8:8. Niestety choć minutę później Usar remisował w Olsztynie 9:9, to w końcówce pierwszej połowy był jedynie tłem dla gospodarzy. Przez 6 minut Warmia Energa Olsztyn zdobyła bowiem 6 bramek (w tym 4 trafienia Adama Konkela) przy zaledwie jednym trafieniu Kwidzyna. Do szatni piłkarze Usara schodzili zatem przegrywając 5 bramkami.

Dla młodego zespołu z Kwidzyna jest to już siódma porażka w tym sezonie

Kwidzyn. Sokół Porcelana Łubiana Kościerzyna ogrywa kwidzyńs...

Po przerwie olsztynianie kontynuowali swoją dobrą grę powiększając przewagę nad Usarem. Wystarczy powiedzieć, ze przez początkowe 7 minut gospodarze zdobyli 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu Dominika Sonnenfelda. Przewaga Warmii Energii wzrosła la już zatem 9 trafień - 20:11. Po udanym fragmencie gry kwidzynianom udało się jednak nieco zbliżyć do rywali. Kolejne trafienia Macieja Hary, Marka Boneczki orz Bartosza Preussa sprawiły, że istniejąca przewaga zmalała do 6 trafień – 21:15. Niestety w rewanżu olsztynianie rzucili 5 bramek z rzędu, powiększając rozmiary swojej przewagi do 11 bramek! - 26:15.

Rozmiary strat próbowali zmniejszyć jeszcze Nikodem Rozwadowski oraz Nikolas Dąbrowski. Warmia jednak nie przestawała atakować, w czym wyróżniał się Michał Klapka czyli był zawodnik Usara grający obecnie w Olsztynie. Cztery bramki gospodarzy rzucone przy zaledwie jednej bramce Kwidzyna przypieczętowały wyraźne zwycięstwo gospodarzy.

Warmia Energa Olsztyn - Usar Kwidzyn 30:18 (15:10)

Warmia Energa: Makowski, Matusiak, Kaczmarczyk - Laskowski 2, Starzec 1, Didyk, Konkel 9, Kopyciński 6, Sikorski, Chełmiński 5, Golks, Zemełka 1, Kozłowski, Klapka 4, Dzido 2, Malewski.
Usar: Wolański, Jankowski - Szwed 1, Werra, Hara 3, Gryń, Sonnenfeld 3, Boryń, Nawrocki, Dąbrowski 1, Rynk 1, Raczkowski, Preuss 6, Boneczko 1, Rozwadowski 2.

Wyniki 10 kolejki I ligi, gr. A:

Warmia Energa Olsztyn – Usar Kwidzyn 30:18 (15:10), MKS Grudziądz – SMS ZPRP Gdańsk 34:26 (19:14), KPR Elbląg – Nielba Wągrowiec 27:31 (10:14), SMS ZPRP Kwidzyn – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 25:30 (12:16), GKS Autoinwest Żukowo – Gwardia Koszalin 31:27 (16:12), Tytani Wejherowo – pauza.