Kwidzyn. Usar pokonał SMS ZPRP Gdańsk. Kwidzynianie triumfują po ofiarnej interwencji Adama Wolańskiego

Po zaciętym spotkaniu Usar pokonał SMS ZPRP Gdańsk zaledwie jedną bramką
Po zaciętym spotkaniu Usar pokonał SMS ZPRP Gdańsk zaledwie jedną bramką Fot. Grzegorz Drosiński
Usar Kwidzyn pokonał SMS ZPRP Gdańsk 27:26. Zwycięstwo i komplet punktów kwidzynianie zapewnili sobie jednak dosłownie w ostatnich sekundach meczu, dzięki ofiarnej interwencji Adama Wolańskiego. Ryszard Cięciwa nie wykorzystał bowiem rzutu karnego trafiając w twarz bramkarza gospodarzy.

Mecz od początku był wyrównanym widowiskiem. Gra rozpoczęła się od trafień Dominika Sonnenfelda i Łukasza Cieślaka, jednak rywale szybko odpowiedzieli zdobyciem trzech bramek z rzędu. Po 5 minutach meczu SMS ZPRP prowadził zatem w Kwidzynie 2:3. Już minutę później gospodarze doprowadzili jednak do remisu po bramce Pawła Rynka.

Zacięta i wyrównana gra sprawiła, że przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu i żadnej z ekip nie udało się uciec rywalom na więcej niż 1 bramkę. Dopiero w 23 minucie, po trafieniach Patryka Iskry gdańszczanom udało się odskoczy na 3 bramki przewagi - 9:12. W końcówce pierwszej połowy, dzięki skuteczności Nikodema Rozwadowskiego i Bartosza Preussa, kwidzynianom udało się jednak zmniejszyć rozmiary strat do jednego trafienia - 14:15.

Usar Kwidzyn wygrywa z SMS ZPRP Gdańsk. Triumf po obronionym rzucie karnym

Po przerwie goście rozpoczęli grę od bramek Patryka Iskry i Ryszarda Cięciwy, powiększając tym samym prowadzenie do 3 trafień - 14:17. Kwidzynianie zdołali jednak uporządkować swoją grę i przez kolejne 8 minut całkowicie zdominowali wydarzenia na parkiecie. W efekcie Usar zdobył 7 bramek przy zaledwie jednym trafieniu gdańszczan i po 40 minutach gry objął prowadzenie 21:18. SMS ZPRP nie dawał jednak za wygraną, a gole Dawida Molskiego pozwoliły gościom na szybkie zniwelowanie strat do zaledwie jednej bramki. Na 7 minut przed końcem meczu, po bramkach Nikodema Rozwadowskiego i Szymona Pożogi, kwidzynianom ponownie udało się odskoczyć na 3 bramki - 26:23. Wydawało się więc, że kwidzynianie pójdą za ciosem po pewną wygraną w tym spotkaniu. Niestety przewagę zyskali goście, którzy po bramkach Jakuba Bartnickiego i Ryszarda Cięciwy doprowadzili do wyrównania 26:26.

Ostatnie 2 minuty meczu to już istna gra nerwów. Gol Nikolasa Rozwadowskiego dał kwidzynianom minimalną przewagę. Chwilę później goście stanęli przed szansą na wyrównanie. Po faulu Szymona Pożogi sędziowie podyktowali bowiem rzut karny dla SMS ZPRP. Do piłki podszedł Ryszard Cięciwa, który trafił jednak piłką w twarz interweniującego Adama Wolańskiego. W efekcie zawodnik gości został ukarany czerwoną kartką, a mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy.

Usar Kwidzyn - SMS ZPRP Gdańsk 27:26 (14:15)

Usar: Wolański - Szwed 2, Werra 1, Hara 1, Pożoga 3, Gryń, Sonnenfeld 5, Klawiński, Dąbrowski 2, Cieślak 3, Rynk 1, Preuss 3, Boneczko 3, Rozwadowski 3.
SMS ZPRP: Czapiewski, Jeziorny - Reichel 2, Konstańczuk, Młynkowiak 1, Cięciwa 6, Molski 3, Bernacik 1, Bernaś 1, Iskra 4, Bartnicki 5, Safiejko, Kosznik 3.

Wyniki 11 kolejki I ligi, gr. A

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - GKS Autoinwest Żukowo 22:28 (10:16), Nielba Wągrowiec - SMS ZPRP Kwidzyn 34:24 (16:7), Usar Kwidzyn - SMS ZPRP Kwidzyn 27:26 (14:15), Tytani Wejherowo - Warmia Energa Olsztyn 28:29 (13:16), MKS Grudziądz - KPR Elbląg (mecz odbędzie się 19 grudnia), Gwardia Koszalin - pauza.