Kwidzyn. Usar Kwidzyn wygrywa w Elblągu. Komplet punktów na inaugurację męskiej I ligi w piłce ręcznej

Podopieczni trenera Marka Boneczki rozpoczęli I-ligowe boje od zwycięstwa nad KPR Elbląg Fot. Grzegorz Drosiński
Szczypiorniści Usara Kwidzyn pewnie wygrali inauguracyjne spotkanie I ligi mężczyzn rozegrane w Elblągu. Kwidzynianie pokonali miejscowy KPR 31:26 i było to pierwsze zwycięstwo odniesione pod wodzą trenera Marka Boneczki. Znakomite spotkanie w zespole Usara rozegrał Bartosz Janiszewski, który zdobył w tym meczu aż 10 bramek.

Usar rozpoczął od mocnego uderzenia. Dwie bramki Kamila Nawrockiego, dwie bramki Dominika Sonnenfelda i jedno trafienia Michała Klapki sprawiły bowiem, że po 7 minutach gry goście prowadzili 1:5. Elblążan z niemocy wydobył Dariusz Muracki, a dzięki bramkom Rafała Stępnia gospodarze zdołali zbliżyć się do Usara na jedną bramkę - 5:6.

Do przerwy USAR prowadził dwiema bramkami

Mimo starań obu zespołów różnica 1-2 bramek utrzymała się do końca pierwszej połowy meczu. W 29 minucie gry Rafał Stępień zmniejszył rozmiary strat do stanu 11:12, po czym tuż przed zejściem do szatni gola zdobył kwidzynian Dominik Sonnenfeld - 11:13.

Kwidzyn. MMTS z pierwszymi punktami w PGNiG Superlidze. Kwid...

Po przerwie zaatakowali gospodarze, którzy w 35 minucie doprowadzili do wyrównania 15:15. Wówczas jednak ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Bartosz Janiszewski, który okazał się niemiłosiernie skuteczny pod bramką rywali. Gdy w 42 minucie bramkarza gospodarzy pokonał również Jacek Szwed kwidzynianie prowadzili już 17:21. W 50 minucie meczu Usar powiększył natomiast rozmiary swojej przewagi do 6 bramek - 20:26. Co ciekawe ostatnią z nich zdobył bramkarz kwidzynian Adam Wolański, który zdołał zaskoczyć rywali celnym rzutem.

Skuteczna gra Bartosza Janiszewskiego

Niestety na tym skuteczna gra Usara się zakończyła, a do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Co więcej 5 kolejnych bramek elblążan (w tym trzy trafienia Wojciecha Kowszuka) sprawiły, że KPR Elbląg tracił do Kwidzyna już tylko 1 bramkę - 25:26. Z opresji ponownie kwidzynian wybawił jednak Bartosz Janiszewski. Usar zdobył natomiast 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu gospodarzy i zakończył spotkanie inaugurujące nowy sezon I ligi od zwycięstwa.

KPR Elbląg - Usar Kwidzyn 26:31 (11:13)

KPR: Jaworski, Plak - Budzich 2, Muracki 3, Kowszuk 5, Stępień 5, Nowakowski 1, Załuski, Sparzak 2, Pałasz 1, Kowalkowski 1, Chyła 1, Nowak 5, Reseman.
Usar: Wolański 1, Jankowski - Szwed 1, Hara 1, Pożoga 1, Gryń, Janiszewski 10, Sonnenfeld 6, Nawrocki 3, Cieślak 1, Klapka 4, Nogowski 2, Rozwadowski 1.

Wyniki 1 kolejki I ligi gr. A

SMS ZPRP Gdańsk - Tytani Wejherowo 33:27 (17:10), KPR Elbląg - Usar Kwidzyn 26:31 (11:13), SMS ZPRP Kwidzyn - MKS Grudziądz 22:32 (12:17), GKS Autoinwest Żukowo - Nielba Wągrowiec 35:26 (14:12), Gwardia Koszalin - Sokół Kościerzyna 26:22 (14:8), OKPR Warmia Energa Olsztyn - pauza.