Kwidzyn. Usar Kwidzyn przegrywa w meczu na szczycie I ligi z Sokołem Porcelanę Lubianą Kościerzyna. Andrzej Kryński z dorobkiem 9 bramek

Usar Kwidzyn w bezpośrednim starciu musiał uznać wyższość lidera I ligi, tj. Sokoła Porcelany Lubiany Kościerzyna Fot. Mirosław Wiśniewski
Po zaciętej walce Usar Kwidzyn przegrał I-ligowe starcie z Sokołem Porcelaną Lubianą Kościerzyna. Kwidzynianie ulegli liderowi rozgrywek 20:25, a znakomite spotkanie w barwach Sokoła rozegrał Andrzej Kryński. Były skrzydłowy MMTS Kwidzyn rzucił kwidzynianom aż 9 bramek.

Mecz lepiej rozpoczęli gracze Kościerzyny, którzy po 8 minutach gry prowadzili 4:1. Kwidzynianie szybko jednak odrobili straty i już w 12 minucie na tablicy świetlnej widniał remis 4:4. Niestety w kolejnych minutach ponownie przeważali goście, którzy zdobyli 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu Usara. Co gorsze w 22 minucie, gdy goście prowadzili 9:5, kwidzynianie stracili swojego podstawowego bramkarza.

Najpierw zdenerwowany Paweł Kiepulski, po straconym golu, kopnął piłkę do swojej bramki, za co sędzia ukarał go karą 2 minut. Schodząc na ławkę nerwowo jednak gestykulował, a sędzia po konsultacji z obserwatorem ukarał kwidzyńskiego bramkarza czerwoną kartką. Paradoksalnie sytuacja ta pozytywnie wpłynęła na gospodarzy, którzy zaczęli odrabiać straty. W 29 minucie, po golu Jacka Szweda, kwidzynianie doprowadzili natomiast do remisu 10:10. Końcówkę pierwszej połowy nieco lepiej wykorzystali jednak goście, którzy ostatecznie schodzili na przerwę prowadząc 12:11.
Po wznowieniu kwidzynianom udało się ponownie odrobić straty i w 37 minucie, po golu Bartosza Pressa mieliśmy remis 13:13. Wyrównany stan gry utrzymał się jeszcze do 41 minuty i wyniku 14:14. Niestety na więcej nie pozwolili goście, a kibice zgromadzeni w hali przy ul. Mickiewicza mogli podziwiać popis skuteczności Andrzeja Kryńskiego. Były skrzydłowy MMTS Kwidzyn rzucał bramkę za bramką, ciągnąć ofensywę Sokoła. W efekcie przez 14 minut gracze z Kościerzyny zdobyli 10 bramek (w tym 7 trafień Kryńskiego) przy 4 trafieniach Usara.

Na 5 minut przed końcem meczu Sokół prowadził zatem w Kwidzynie 24:18. W końcówce Usarowi udało się zmniejszyć rozmiary porażki, jednak zwycięstwo i komplet punktów trafił do lidera z Kościerzyny.

Usar Kwidzyn - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 20:25 (11:12)

Usar: Kiepulski, Wysocki - Szwed 5, Werra 1, Stalka 2, Zelek 1, Janiszewski 3, Sonnenfeld 1, Kowalkowski, Rozwadowski 1, Cieślak 5, Raczkowski, Laska, Preuss 1, Ciss, Ekstowicz.
Sokół: Fydrych, Kaczmarek - Żyszkiewicz 3, Trzeciński 1, Ponto 1, Piechowski, Szala 3, Jasowicz 4, Jankowski, Kaczmarek, Lisiewicz 4, Lewandowski, Bednarek, Kryński 9.

Wyniki 17 kolejki I ligi mężczyzn, gr. A:

SMS ZPRP II Płock - Sparta Oborniki 26:25 (15:11), KPR Elbląg - Mazur Sierpc 25:21 (11:12), Gwardia Koszalin - PGE KPR Gryfino 33:27 (17:14), Tytani Wejherowo - SMS ZPRP I Kwidzyn 28:28 (14:12) k. 4:5, Szczypiorniak Olsztyn - SMS ZPRP II Płock 31:33 (17:13), Usar Kwidzyn - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 20:25 (11:12),