Kwidzyn. Udany start UMKS na mistrzostwach województwa. Kwidzynianie zdobyli 27 medali, w tym aż 10 złotych

Podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego na średnim i klasycznym dystansie zawodnicy UMKS wywalczyli aż 27 medali. Fot. materiały nadesłane
Kwidzyńscy biegacze na orientację nie zwalniają tempa. Podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego na średnim i klasycznym dystansie zawodnicy UMKS wywalczyli aż 27 medali. W dwudniowych zawodach rozgrywanych w Łężycach koło Gdyni kwidzynianie zdobyli także 10 tytułów Mistrza Województwa Pomorskiego.

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w biegach na orientację rozpoczęły się 4 lipca 2020 r. od zawodów rozgrywanych na średnim dystansie, charakteryzującym się krótszymi, ale bardzo technicznymi trasami. Bieganie po bardzo wysokich górkach moreny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego najlepiej znieśli: Katarzyna Szafarewicz (K10 - SP4), Hanna Perfikowska (K16 – SLO), Paweł Pękal (M10 – SP6), Wiktor Müller (M16 – ZS1) i Edward Pokora (M75+), którzy wywalczyli tytuły mistrzów województwa pomorskiego. Tytuły wicemistrzowskie zdobyli: Klaudia Marciniak (K10 – SP4), Katarzyna Kędzior (K45/50) i Jakub Jędras (M10 – SP4), a z brązowymi medalami zawody ukończyli: Gabriela Rombel (K10), Iga Müller (K16 – SP4), Maja Roszak (K45/50), Wojciech Droń (M10 – SP6) i Wiktor Droń (M14 – SP6), Dodatkowo, wśród zawodników startujących w kategorii KM10N (wstążeczkowanej) doskonale spisały się najmłodsze kwidzynianki: Alicja Marciniak (SP4) i Paula Wejtko (SP6), które kolejno okazały się najlepsze w tej kategorii dla początkujących.

Dzień później, w niedzielę, 5 lipca 2020 r., rywalizowano na dłuższych i bardziej wariantowych trasach. Jak się okazało wszyscy sobotni mistrzowie z UMKS Kwidzyn potwierdzili swoje bardzo dobre przygotowanie do obecnego, spóźnionego sezonu startowego. W efekcie cała piątka: Katarzyna Szafarewicz (K10), Hanna Perfikowska (K16), Paweł Pękal (M10), Wiktor Müller (M16) i Edward Pokora (M75+) zdobyła złote medale Mistrzostw Województwa na dystansie klasycznym. Jak się później okazało, prawie wszyscy medaliści z soboty również w niedzielę uplasowali się na tych samych miejscach. Klaudia Marciniak (K10), Katarzyna Kędzior (K45/50), Jakub Jędras (M10) i Adam Zaremba (M14) zdobyli srebrne medale, a Gabriela Rombel (K10), Iga Müller (K16), Maja Roszak (K45/50), Wojciech Droń (M10) i Wiktor Droń (M14) brązowe. Dodatkowo Alicja Marciniak ponownie znalazła się w czołowej trójce w kategorii KM10N zajmując II miejsce.

- Teraz przed zawodnikami UMKS Kwidzyn jeszcze trudniejsze zadanie, bowiem już w ten weekend biorą udział w ogólnopolskim Pucharze Wawelu, gdzie rywalizować będą na skalistym terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Od razu po zakończeniu Pucharu Wawelu część zawodników pojedzie bezpośrednio na najważniejsze zawody w tym roku dla najmłodszych czyli Puchar Najmłodszych. Te nieoficjalne Mistrzostwa Polski dzieci do lat 14. wyjątkowo rozegrane zostaną w tym roku w terminie wakacyjnym i to w środku tygodnia. Zawody odbędą się bowiem w dniach 14-16 lipca 2020 r. w Ulanowie na Podkarpaciu. Przypomnijmy, że zawodnicy UMKS bronić tam będą tytułu klubowego wicemistrza Pucharu Najmłodszych z ostatnich 2 lat. Tym razem trzymamy więc kciuki za tytuł mistrzowski – podkreśla Tomasz Müller, prezes i trener UMKS Kwidzyn.