Kwidzyn. Udane występy par Kwidzyńskiego Klubu Tańca „Progress” na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic Cup” w Elblągu

OPRAC.:
Mariusz i Monika Budysiowie wygrali zarówno rywalizację w tańcach stardardowych, jak i latynoamerykańskich Fot. KTT Progress
Mariusz i Monika Budysiowie z Kwidzyńskiego Klubu Tańca „Progress” dwukrotnie triumfowali w Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Elblągu. Kwidzyńska para okazała się najlepsza w kategorii Senior II, zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich.

Na Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” zorganizowany w Elblągu, składały się: WDSF Mistrzostwa Świata U21 Standard, zawody WDSF World Open, WDSF Open Juniorów, Młodzieży i Seniorów, a także konkurencje Polish Open Championships (Mistrzostwa Polski) oraz Dance Sport Europe dziecięcego Grand Prix. Jak się okazało, w międzynarodowym towarzystwie, bardzo dobrze zaprezentowali się tancerze Kwidzyńskiego Klubu Tańca „Progress”.

Mariusz i Monika Budysiowie dwukrotnie zajęli pierwsze miejsce w tańcach standardowych i tańcach latynoamerykańskich w kategorii WDSF Open Senior II, będących także zmaganiami w ramach Mistrzostw Polski. W tańcach standardowych za kwidzynianami na podium znalazły się pary z Niemiec i Litwy, natomiast w tańcach latynoamerykańskich para KTT „Progress” wyprzedziła pary z Łotwy oraz Niemiec.
Inna para kwidzyńskiego klubu: Mirosław Pestka – Ewa Pestka, zajęła natomiast VIII miejsce w tańcach latynoamerykańskich w kategorii WDSF Open Senior III (turniej odbywał się w ramach Mistrzostw Polski). Para Wiktor Grunt - Kinga Wałdoch zajęła z kolei V miejsce w ścisłym finale kategorii WDSF Open Youth (młodzież 16-18 lat) w tańcach latynoamerykańskich, również rozgrywanych w ramach Mistrzostw Polski. Warto dodać, że w znalazły się w nim tylko dwie polskie pary. Turniej wygrała para Filip Szczuryk – Kornelia Szalek, a na parkiecie rywalizowały także zawodnicy z Czech, Rumunii, Litwy oraz Bułgarii. To jednak nie wszystko, bo kwidzyńska para: Wiktor Grunt – Kinga Wałdoch wytańczyła również historyczny pierwszy ćwierćfinał w turnieju rankingowym WDSF World Open w tańcach latynoamerykańskich, zajmując XIX miejsce w kategorii par dorosłych.

Dodajmy, że przed kwidzyńskimi tancerzami teraz kolejne międzynarodowe starty. W dniach 28-29 października 2022 r. w hiszpańskim Platja d’Aro odbędą się Mistrzostwa Świata w tańcach latynoamerykańskich, w których Polskę reprezentować będą Mariusz i Monika Budysiowie. Ta sama para zakwalifikowała się także do Mistrzostw Świata w tańcach standardowych, które w dniach 2-4 grudnia 2022 r. odbędą się we włoskim Cagliari. Pomiędzy występami małżeństwa Budysiów odbędą się natomiast Mistrzostwa Świata w tańcach latynoamerykańskich w kategorii Under 21, które w 5 listopada 2022 r. odbędą się w Sibiu (Rumunia). Polskę na turnieju reprezentować będzie para: Wiktor Grunt – Kinga Wałdoch, która w tym roku wywalczyła wicemistrzostwo Polski i tym samym wywalczyła nominację na MŚ.