Kwidzyn. Trzy brązowe medale uczniów II LO na Klubowych Mistrzostwach Polski w bno w Warszawie

OPRAC.:
Kateryna Tsepurdey zdobyła dwa medale podczas warszawskich Klubowych Mistrzostw Polski w biegach na orientację. Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie stanęła na podium w nocnej rywalizacji na dystansie sprinterskim oraz w starcie na dystansie średnim. Brąz w swojej kategorii wywalczył również Bartosz Gąsior.

Odbywające się w Warszawie Klubowe Mistrzostwa Polski w biegach na orientację były niezwykle udane dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie. Już pierwszego dnia zawodów brązowy medal na nocnym dystansie sprinterskim w kategorii dziewczyn do lat 16 wywalczyła bowiem Kateryna Tsepurdey, uczennica klasy IIA. Startująca w tej samej kategorii Iga Müller z klasy I A była natomiast piąta, zostawiając za sobą 18 zawodniczek z całej Polski. Warto również dodać, że VI miejsce w kategorii młodych weteranów (M35) zajął Przemysław Jędras, nauczyciel wychowania fizycznego w II LO i trener zawodników startujących w barwach UMKS Kwidzyn.

Dzień później w Klubowych Mistrzostwach Polski w biegach na orientację odbywała się natomiast rywalizacja na dystansie średnim (do 5 km). Uczniowie II LO w Kwidzynie wywalczyli na nim dwa kolejne medale. Brązowe krążki zdobyli: Rafał Gąsior (klasa IIIA) startujący w kategorii M18 oraz Kateryna Tsepurdey rywalizująca w kategorii K16.

Ostatni akord warszawskich zawodów stanowiły niedzielne zmagania siedmioosobowych sztafet klubowych, trwające od wieczora do południa następnego dnia. Kwidzynianie również mogą być zadowoleni po tym starcie. Po raz pierwszy weszli bowiem do najlepszej „szóstki” w tej konkurencji. Kateryna Tsepurdey i Władysław Tsepurdej, startujący w barwach klubu Azymut 45 Gdynia, uplasowali się na V miejscu. Nina Tsepurdey (klasa IIGC), startująca w składzie drugiej sztafety gdyńskiego klubu, zajęła XIII miejsce. Sztafeta UMKS Kwidzyn, w której składzie wystąpiła m.in. Natalia Pudlis (klasa IIIE), zakończyła natomiast rywalizację na XIX pozycji.
Warto również dodać, że kolejna, ostatnia już runda Klubowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 18-20 września w Świdnicy.