Kwidzyn. Rodło rozbiło Nogat Malbork aż 8:0. Gospodarze w pierwszej połowie nie wykorzystali rzutu karnego

Kwidzyńskie Rodło rozgromiło Nogat aż 8:0, choć zwycięstwo mogło być dużo bardziej okazałe Fot. Mirosław Wiśniewski
Rodło Kwidzyn wysoko i pewnie ograło rywali z Malborka wygrywając na własnym terenie aż 8:0. Po dwie bramki zdobyli: Patryk Bińczak i Łukasz Grabowski, a bramki zdobywali także: Marcin Wit, Patryk Rzosiński, Kacper Daniel i Przemysław Wieczorek. Zwycięstwo gospodarzy mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale podopieczni trenera Marka Świokły nie wykorzystali rzutu karnego.

Festiwal bramek rozpoczął Łukasz Grabowski, który w 17 minucie znalazł lukę w polu karnym i pewnym strzałem pokonał brakarza gości. W 26 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie w tym meczu po tym jak Marcin Wit znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Efektowny przerzut na interweniującym golkiperem Nogatu pozwolił na podwyższenie wyniku na 2:0. Pięć minut później kwidzynianie cieszyli się po raz kolejny. Tym razem akcję zainicjował bardzo aktywny Patryk Rzosiński, który znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali. Zawodnik Rodła zmylił jednak bramkarza i podał do nadbiegającego Patryka Bińczaka, który trafił do pustej bramki.

Osiem bramek Rodła w meczu z Nogatem Malbork

Później w grze kwidzynian pojawiły się pewne problemy. Najpierw w polu karnym sfaulowany został Jeremiasz Cacan. Sędzia podyktował rzut karny dla Rodła, jednak stojący między słupkami Kacper Jachimowski nie dał się zaskoczyć. Co więcej chwile później w dogodnej sytuacji znaleźli się goście. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Kamila Wrońskiego i zamieszaniu w polu bramkowym piłka trafiła w słupek, po czym z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił ją Mateusz Szpakowski. Tuż przed przerwą gospodarze potwierdzili swoją przewagę w tym meczu, a gola do szatni zdobył Patryk Rzosiński.

Po przerwie kwidzynianie kontynuowali swoją dobrą passę. Już 7 minut po wznowieniu gry swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Łukasz Grabowski. W 63 minucie piątą bramkę dla żółto-czarnych zdobył natomiast Kacper Daniel, który dosłownie 3 minuty wcześniej pojawił się na boisku. Kolejną bramkę dla Rodła zdobył Patryk Bińczak, który w 71 minucie po raz drugi pokonał bramkarza gości. Wynik ustalił natomiast Przemysław Wieczorek, który wcześniej zmienił strzelca dwóch wcześniejszych bramek Łukasza Grabowskiego.

Rodło Kwidzyn - Nogat Malbork 8:0 (4:0)

bramki: Grabowski (17', 52'), Bińczak (31', 71'), Wit (26'), Rzosiński (45'), Daniel (63'), Wieczorek (79').
Rodło: Topolewski - Jaśniewicz, Warmiński, Kawiak (67' Dróżdż), Szpakowski, Bińczak (82' Ufnal), Cacan, Wit (76' Piasek), Malinowski, Rzosiński (60' Daniel), Grabowski (73' Wieczorek).